WTA New Haven: Jekaterina Makarowa rywalką Petry Kvitovej, Pennetta w II rundzie

Flavia Pennetta pokonała Klarę Koukalovą i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w New Haven. Pierwszą przeciwniczką Petry Kvitovej będzie Jekaterina Makarowa.

W tym roku odbywa się już 46. edycja turnieju Connecticut Open (od 1998 roku w New Haven). Tytułu bronić będzie Simona Halep (WTA 2). Poza tym wystąpią jeszcze dwie inne zawodniczki z Top 10: Petra Kvitova (WTA 4), mistrzyni imprezy z 2012 roku, i Eugenie Bouchard (WTA 8). Zagra również Karolina Woźniacka (WTA 11), która w New Haven triumfowała w latach 2008-2011. [ad=rectangle] W niedzielę odbyły się cztery spotkania. W II rundzie jest Flavia Pennetta (WTA 12), która wygrała 6:1, 6:3 z Klarą Koukalovą (WTA 37). W trwającym 62 minuty spotkaniu Włoszka zaserwowała pięć asów oraz zdobyła 21 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Poza tym obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama pięć razy przełamała rywalkę. Przy swoim drugim serwisie Koukalová zdobyła tylko dziewięć z 28 punktów. Było to drugie spotkanie obu zawodniczek w New Haven - trzy lata temu lepsza była Czeszka. Bilans wszystkich ich meczów w głównym cyklu to teraz 5-4 dla Pennetty.

Kolejną rywalką Włoszki będzie Alison Riske (WTA 44), która wygrała 6:1, 6:4 z Casey Dellacqua (WTA 30). W ciągu 71 minut Amerykanka zdobyła 24 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Dla Riske to pierwszy wygrany mecz podczas tegorocznego amerykańskiego lata (wcześniej wystąpiła w Waszyngtonie i Montrealu, a w Cincinnati odpadła w I rundzie eliminacji). W New Haven gra ona po raz drugi - w ubiegłym sezonie jako kwalifikantka dotarła do II rundy i urwała seta Kvitovej. Z Pennettą Amerykanka spotka się po raz pierwszy.

Kvitová turniej rozpocznie od spotkania z Jekateriną Makarową (WTA 18). Rosjanka w I rundzie pokonała 6:3, 6:3 Robertę Vinci (WTA 29) po 63 minutach gry. Po zaliczeniu półfinałów w Waszyngtonie i Montrealu, w Cincinnati moskwianka odpadła w II rundzie po porażce z Andżeliką Kerber. W Rogers Cup Makarowa pokonała Kvitovą w trzech setach. Łączny bilans ich meczów to 3-2 dla czeskiej mistrzyni Wimbledonu 2011 i 2014.

Camila Giorgi (WTA 38) wygrała 6:3, 6:1 z Coco Vandeweghe (WTA 39). W trwającym 62 minuty spotkaniu Amerykanka, która przed dwoma tygodniami w Montrealu pokonała Anę Ivanović i Jelenę Janković, zaserwowała siedem asów, ale popełniła też sześć podwójnych błędów. Włoszka miała zaledwie 36 proc. celność pierwszego podania, ale zdobyła przy nim 14 z 16 punktów. Wykorzystała ona pięć z ośmiu break pointów i awansowała do II rundy. Było to pierwsze spotkanie obu zawodniczek w głównym cyklu. Eliminując Vandeweghe, Giorgi zakończyła serię czterech z rzędu przegranych meczów. W ćwierćfinale w Bad Gastein uległa Shelby Rogers, a w Båstad, Montrealu i Cincinnati odpadła w I rundzie.

Connecticut Open, New Haven (USA) WTA Premier, kort twardy, pula nagród 710 tys. dolarów niedziela, 17 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Flavia Pennetta (Włochy, 6) - Klára Koukalová (Czechy) 6:1, 6:3 Jekaterina Makarowa (Rosja) - Roberta Vinci (Włochy) 6:3, 6:3 Camila Giorgi (Włochy) - Coco Vandeweghe (USA) 6:3, 6:1 Alison Riske (USA) - Casey Dellacqua (Australia) 6:1, 6:4

Wolne losy: Simona Halep (Rumunia, 1); Petra Kvitová (Czechy, 2)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty