US Open: Szybki mecz Simony Halep, Andżelika Kerber zagra z Belindą Bencić

Simona Halep pokonała Janę Cepelovą i awansowała do III rundy wielkoszlemowego US Open rozgrywanego na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku.

W I rundzie Simona Halep (WTA 2) straciła seta z anonimową Amerykanką Danielle Collins. W środę Rumunka pokonała 6:2, 6:1 Janę Cepelovą (WTA 65). W I secie Słowaczka prowadziła 2:0 i 40-15, ale do końca meczu zdobyła jeszcze tylko jednego gema. W ciągu 56 minut gry Rumunka zaserwowała pięć asów oraz wykorzystała sześć z 10 break pointów. Naliczono jej 16 kończących uderzeń i 11 niewymuszonych błędów. Čepelová miała dziewięć piłek wygranych bezpośrednio i 26 błędów własnych. Przy swoim drugim podaniu Słowaczka zdobyła tylko pięć z 20 punktów.
Z Wimbledonu Sloane Stephens (WTA 24) w I rundzie została wyeliminowana przez Marię Kirilenko. W Nowym Jorku Amerykance udało się wygrać tylko jeden mecz. W środę nie wykorzystała prowadzenia 7:5, 3:0 i przegrała 7:5, 4:6, 2:6 z Johanną Larsson (WTA 96). Dla Stephens był to 15. start w wielkoszlemowym turnieju i po raz czwarty odpadła przed III rundą, po raz pierwszy na Flushing Meadows. W trwającym dwie godziny i 13 minut spotkaniu ze Szwedką miała 36 kończących uderzeń, ale też popełniła 63 niewymuszone błędy. W drugim kolejnym wielkoszlemowym turnieju w III rundzie zagra Belinda Bencić (WTA 58). W środę 17-letnia Szwajcarka pokonała 6:4, 4:6, 6:1 Kurumi Narę (WTA 33). O 1/8 finału juniorska mistrzyni Rolanda Garrosa i Wimbledonu z ubiegłego sezonu zagra z Andżelika Kerber (WTA 7). Niemka w II rundzie pokonała 6:2, 6:4 Ałłę Kudriawcewą (WTA 137). Niemiecka półfinalistka imprezy z 2011 roku wróciła ze stanu 1:3 w II secie i podwyższyła na 5-0 bilans meczów z Rosjanką. Bencić to finalistka US Open 2012 i 2013 w grze podwójnej w turnieju juniorek.

Alize Cornet (WTA 23) wygrała 6:3, 6:3 z Danielą Hantuchovą (WTA 37) i poprawiła na 4-6 stan meczów ze Słowaczką. Francuzka posłała 15 kończących uderzeń i popełniła tylko dziewięć niewymuszonych błędów. Hantuchová również miała 15 piłek wygranych bezpośrednio, ale zrobiła 31 błędów własnych. Roberta Vinci (WTA 30) pokonała 2:6, 6:4, 6:1 z Irinę Begu (WTA 61) i będzie kolejną rywalką Shuai Peng, pogromczyni Agnieszki Radwańskiej. W III rundzie zameldowała się też Jelena Janković (WTA 10), finalistka US Open 2008. Serbka pokonała 7:5, 6:4 Cwetanę Pironkową (WTA 54) i podwyższyła na 6-0 stan meczów z Bułgarką.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy (Decoturf), pula nagród w singlu kobiet 14,792 mln dolarów

US Open: Demony przeszłości wróciły, Agnieszka Radwańska przegrała z Shuai Peng

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)