WTA Tokio: Trzysetowe otwarcie Karoliny Woźniackiej, Muguruza odprawiła Janković

Karolina Woźniacka pokonała Jarmilę Gajdosovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w Tokio. Odpadła Jelena Janković.

Po znakomitym amerykańskim lecie zwieńczonym finałem US Open, Karolina Woźniacka (WTA 9) w Tokio rozpoczyna azjatycką jesień. Na początek (w I rundzie miała wolny los) Dunka pokonała 4:6, 7:5, 6:3 Jarmilę Gajdosovą (WTA 91). W trwającym dwie godziny i 11 minut spotkaniu Australijka zaserwowała sześć asów, ale zdobyła tylko 11 z 27 punktów przy swoim drugim podaniu. Woźniacka pięć razy straciła serwis, a sama wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Jest ona mistrzynią japońskiej imprezy z 2010 roku. Gajdošová powtórzyła sprzed trzech lat. Wtedy również przegrała z Dunką w trzech setach.
Kolejną rywalką Woźniackiej będzie Carla Suarez (WTA 19), która wygrała 7:6(5), 6:3 z Darią Gawriłową (WTA 365). Hiszpanka w I secie wróciła ze stanu 2:4. W ciągu jednej godziny i 55 minut gry zawodniczka z Barcelony pięć razy dała się przełamać, a sama wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Suárez w ubiegłym sezonie pokonała Woźniacką w Stuttgarcie w ich jedynym do tej pory spotkaniu w głównym cyklu. Garbine Muguruza (WTA 26) wygrała 7:6(4), 6:4 z Jeleną Janković (WTA 11). W I secie Hiszpanka przegrywała 3:5, a w tie breaku 1-3. W całym meczu, który trwał dwie godziny bez jednej minuty, zdobyła 21 z 27 punktów przy drugim podaniu Serbki. W sumie było 11 przełamań, z czego sześć na korzyść Muguruzy. Dla Janković był to 10. start w Tokio i tylko trzy razy doszła tutaj do ćwierćfinału. Jej najlepszy rezultat to finał z 2009 roku.

W ćwierćfinale Muguruza zmierzy się z Casey Dellacquą (WTA 30), która pokonała 6:2, 6:4 Marinę Eraković (WTA 103). W ciągu 84 minut gry Australijka zaserwowała pięć asów oraz obroniła osiem z 10 break pointów. Poza tym zgarnęła 14 z 17 punktów przy drugim podaniu rywalki. Dellacqua osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie (po Indian Wells i Birmingham). Dwa lata temu zmierzyła się z Muguruzą w Tokio w kwalifikacjach i przegrała w trzech setach. W 2012 roku obie zawodniczki spotkały się również w głównej drabince w Birmingham i wówczas górą była Australijka.