WTA Linz: Obronione meczbole i awans Alicji Rosolskiej i Gabrieli Dabrowski

Alicja Rosolska w parze z Gabrielą Dabrowski awansowały do II ćwierćfinału turnieju deblowego w Linzu. Polka i Kanadyjka okazały się lepsze od Barbary Haas i Patricii Mayr-Achleitner.

Michał Pochopień

Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski w poniedziałek w Linzu zmierzyły się z Barbarą Haas i Patricią Mayr-Achleitner, które otrzymały od organizatorów szansę gry w turnieju w postaci dzikiej karty.

Własne podanie nie było argumentem żadnej z par. W pierwszym secie było aż sześć przełamań, a reprezentantki gospodarzy sprawiały rywalkom nadspodziewanie dużo problemów. Premierowa odsłona musiała być rozstrzygana poprzez tie break, w którym Polka i Kanadyjka udowodniły wyższość, nie tracąc przy tym ani jednego punktu.
Finalistki turnieju Generali Ladies Linz z zeszłego roku świetnie rozpoczęły drugą odsłonę, od przełamania rywalek. Gdy na tablicy widniał wynik 2:0, wszystko wskazywało na szybkie zakończenie tego pojedynku.

W trzecim gemie drugiego seta Rosolska i Dabrowski stanęły przed trzema szansami na prowadzenie z podwójnym przełamaniem, jednak reprezentantki Austrii wyszły z tej sytuacji obronną ręką i obraz gry diametralnie się zmienił.

Przez kilkanaście minut Haas i Mayr-Achleitner zdecydowanie przeważały, próbowały przejmować inicjatywę w każdej akcji, co całkowicie się opłaciło. Austriaczki wygrały sześć z siedmiu kolejnych gemów i koniecznością było rozegranie super tie breaka.

Stroną atakującą nadal były gospodynie, które umiejętnie kończyły ofensywne akcje. Austriaczki w przeciągu trwania decydującej partii ciągle były na prowadzeniu. Polka i Kanadyjka obroniły dwie piłki meczowe, po czym wyszły na pierwsze prowadzenie w super tie breaku. Rosolska i Dabrowski okazały się bezbłędne i wykorzystały pierwszą nadarzającą się szansę na wygranie tego spotkania.

W ćwierćfinale mogą naprzeciw siebie stanąć dwie reprezentantki Polski, bowiem rywalki oznaczonych czwartym numerem Rosolskiej i Dabrowski zostaną wyłonione we wtorkowym meczu pomiędzy duetami Sandra Klemenschits i Tamira Paszek a Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska.

Generali Ladies Linz, Linz (Austria)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 6 października

I runda gry podwójnej:

Gabriela Dabrowski (Kanada, 4) / Alicja Rosolska (Polska, 4) - Barbara Haas (Austria, WC) / Patricia Mayr-Achleitner (Austria, WC) 7:6(0), 3:6, 11-9

WTA Tiencin: Sorana Cirstea za mocna dla Magdy Linette, Polka odpadła w I rundzie