WTA Linz: Bouchard pożegnała się z turniejem, Plíšková jedyną pozostałą z rozstawionych

Eugenie Bouchard, rozstawiona w Linzu z numerem jeden, wycofała się z turnieju z powodu kontuzji. Karolina Plíšková pokonała Monę Barthel i została jedyną rozstawioną, pozostałą w grze o tytuł.

Michał Pochopień

Eugenie Bouchard zrezygnowała z dalszego udziału w turnieju WTA w Linzu. W środę Kanadyjka pokonała Patricię Mayr-Achleitner, a w czwartek poinformowała, że z powodu pogłębionego urazu lewego uda musi wycofać się z dalszych rozgrywek. - Bardzo mi przykro, ale nie mogę kontynuować gry. Mój uraz pogorszył się w środę i nie będę ryzykować. Bardzo mi się podoba w Linz i wrócę tutaj w przyszłym roku - zakończyła rozstawiona z "jedynką" Bouchard.

Przed wylotem z Austrii obecna szósta rakieta rankingu WTA rozdała autografy i wzięła udział w spotkaniu z kibicami, zorganizowanym przez jednego ze sponsorów. Wcześniej z turnieju wycofała się Ana Ivanović, której dolegał uraz lewego biodra.
Niedoszła rywalka Bouchard, Cwetana Pironkowa, w ćwierćfinale zmierzy się z Karin Knapp, której w czwartek wystarczył jeden wygrany set do awansu do najlepszej ósemki. Reprezentantka Włoch wygrała pierwszego seta z Magdaleną Rybarikovą 6:3 i Słowaczka zdecydowała zrezygnować z dalszej gry, z powodu dokuczającego jej urazu.

Tenisistką, która broni honoru rozstawionych zawodniczek, jest Karolína Plíšková. Czeszka rozstawiona z "siódemką" pokonała w czwartek Monę Barthel. Wyżej notowanej z sióstr Pliškovych wystarczyły dwa sety na zapewnienie awansu do ćwierćfinału. Tenisistka urodzona w mieście Louny przełamała rywalkę pięciokrotnie, zwyciężając 6:4, 6:2.

Kwalifikantka Anna-Lena Friedsam wygrała z Janą Cepelovą 6:0, 6:4. Konfrontacja młodych tenisistek trwała 59 minut i górą okazała się Niemka, która tylko raz przegrała swój gem serwisowy. Friedsam po raz pierwszy w karierze zagra w ćwierćfinale turnieju głównego cyklu.