ATP Paryż: Gasquet i Verdasco w II rundzie, Djoković, Murray i Wawrinka poznali rywali

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Richard Gasquet i Fernando Verdasco po trzysetowych pojedynkach awansowali do II rundy turnieju ATP w Paryżu. Swoich pierwszych rywali poznali m.in. Novak Djoković, Andy Murray i Stan Wawrinka.

W meczu otwierającym zmagania na korcie centralnym w ostatnim w sezonie turnieju rangi ATP Masters 1000 Dominic Thiem wygrał 6:2, 4:6, 6:0 z Ołeksandrem Dołgopołowem. - Jestem bardzo zadowolony ze swojej gry. Zagrałem solidnie, i to było kluczowe. Widać było, że Ołeksandr był kontuzjowany i jego uderzenia nie były tak groźne, jak są zawsze. Nadal jest to niebezpieczny rywal, ale popełniał więcej błędów niż zwykle. Niespodziewanie korty tutaj są wolniejsze niż w Wiedniu i w Bazylei - powiedział Austriak. [ad=rectangle] Kolejnym rywalem Thiema będzie rozstawiony z numerem trzecim Stan Wawrinka, którego pokonał w tym roku w Madrycie. - To będzie zupełny inny mecz od tego z Madrytu. Będę musiał poradzić sobie z presją i grać na pełnym ryzyku. Mam nadzieję, że uda mi się przedłużyć ten sezon o jeszcze jeden mecz - stwierdził 21-latek z Wiener Neustadt.

W II rundzie BNP Paribas Masters nie dojdzie do pojedynku dwóch świeżo upieczonych ojców. Edouard Roger-Vasselin, któremu w środę przyszedł na świat syn Mateo, przegrał w dwóch setach z Philippem Kohlschreiberem. I to właśnie Niemiec będzie rywalem Novaka Djokovicia - od niespełna tygodnia szczęśliwego taty Stefana.

Fernando Verdasco pozbierał się po przegranym pierwszym secie spotkania z Donaldem Youngiem, w którym nie wykorzystał ani jednej z czterech szans na przełamanie, i pokonał amerykańskiego kwalifikanta w 100 minut 4:6, 6:1, 6:3. W walce o 1/16 finału Hiszpan stanie naprzeciw Gillesa Simona, z którym ma bilans 2-2.

Nie powiodło się za to innym tenisistom z Półwyspu Iberyjskiego. Guillermo Garcia-Lopez przegrał 4:6, 1:6 z Jürgenem Melzerem, który w następnej fazie turnieju zmierzy się z Jo-Wilfriedem Tsongą, zaś Pablo Andujar zdobył ledwie dwa gemy w rywalizacji z Jackiem Sockiem. Amerykanin w II rundzie zagra z walczącym o awans do Finałów ATP World Tour, oznaczonym w Paryżu numerem siódmym, Milosem Raoniciem.

Tomas Berdych, który także nie jest jeszcze pewny występu w londyńskim Masters, w pierwszym swoim meczu w Bercy zagra z reprezentantem gospodarzy, Adrianem Mannarino. W meczu dwóch francuskich posiadaczy dzikich kart 26-latek ze Soizy w półtorej godziny wygrał 7:6(3), 6:3 z Pierre'em-Huguesem Herbertem. - Berdych niesamowicie serwuje oraz nie można mu dawać łatwych piłek na forhend, bo kończy je bezlitośnie - ocenił Mannarino.

Tylko 63 minuty trwała tegoroczna przygoda z halą Bercy Michaiła Jużnego. Rosjanin gładko przegrał (2:6, 4:6) z Santiago Giraldo. Kolumbijczyk o miejsce w 1/16 finału powalczy z rozstawionym z numerem 14. Kevinem Andersonem, z którym grał dotychczas dwukrotnie i ani razu nie wygrał.

W sesji wieczornej swoje powody do radości mieli francuscy kibice. Richard Gasquet, półfinalista BNP Paribas Masters z 2007 roku, miał bardzo trudną przeprawę z Denisem Istominem, ale wyeliminował Uzbeka, który skreczował, przegrywając 7:6(4), 2:6 i 0:4. - Impulsem dla mnie było przełamanie w drugim secie, zyskałem wówczas jeszcze większa motywację. Żałuję, że Denis nie mógł dokończyć meczu i doznał urazu kolana, ale cieszę się, że awansowałem - powiedział Francuz, który w II rundzie trafi na Roberto Bautistę, turniejową "11".

Seta nie stracił za to Julien Benneteau, pokonując 6:3, 6:4 Yena-Hsuna Lu. 32-latek z Bourg en Bresse, który w przeszłości w hali Bercy pokonywał m.in. Rogera Federera w 1/16 finału zmierzy się z zeszłotygodniowym mistrzem turnieju w Walencji, rozstawionym w Paryżu z numerem ósmym, Andym Murrayem.

BNP Paribas Masters, Paryż (Francja) ATP Masters 1000, kort twardy w hali, pula nagród 2,884 mln euro poniedziałek, 27 października

I runda gry pojedynczej:

Dominic Thiem (Austria) - Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) 6:2, 4:6, 6:0 Julien Benneteau (Francja) - Yen-Hsun Lu (Tajwan) 6:3, 6:4 Santiago Giraldo (Kolumbia) - Michaił Jużny (Rosja) 6:2, 6:4 Richard Gasquet (Francja) - Denis Istomin (Uzbekistan, Q) 6:7(4), 6:2, 4:0 i krecz Fernando Verdasco (Hiszpania) - Donald Young (USA, Q) 4:6, 6:1, 6:3 Philipp Kohlschreiber (Niemcy) - Édouard Roger-Vasselin (Francja, WC) 6:3, 6:1 Jürgen Melzer (Austria, PR) - Guillermo García-López (Hiszpania) 6:4, 6:1 Jack Sock (USA, Q) - Pablo Andújar (Hiszpania) 6:1, 6:1 Adrian Mannarino (Francja, WC) - Pierre-Hugues Herbert (Francja, WC) 7:6(3), 6:3

wolne losy: Novak Djoković (Serbia, 1); Roger Federer (Szwajcaria, 2); Stan Wawrinka (Szwajcaria, 3); David Ferrer (Hiszpania, 4); Tomáš Berdych (Czechy, 5); Kei Nishikori (Japonia, 6); Milos Raonić (Kanada, 7); Andy Murray (Wielka Brytania, 8); Grigor Dimitrow (Bułgaria, 9); Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 10); Roberto Bautista (Hiszpania, 11); Feliciano López (Hiszpania, 12); John Isner (USA, 13); Kevin Anderson (RPA, 14); Gilles Simon (Francja, 15); Fabio Fognini (Włochy, 16)

Kto awansuje do III rundy turnieju ATP w Paryżu?