Finały ATP World Tour: Peya i Soares lepsi od Rojera i Tecau po obronie meczbola

Alexander Peya i Bruno Soares odnieśli pierwsze zwycięstwo w tegorocznych Finałach ATP World Tour. W meczu Grupy A pokonali po mistrzowskim tie breaku Jeana-Juliena Rojera i Horię Tecau.

Rozstawieni z numerem trzecim Alexander Peya i Bruno Soares po raz drugi z rzędu występują w londyńskim Masters. W zeszłym roku wyszli z grupy z bilansem 2-1, a w półfinale ulegli po mistrzowskim tie breaku braciom Bryanom. Jean-Julien Rojer i Horia Tecau w Finałach ATP World Tour startowali wcześniej dwukrotnie z różnymi partnerami, lecz za każdym razem nie byli w stanie zakwalifikować się do drugiej fazy. [ad=rectangle] Poniedziałkowy pojedynek był trzecim starciem obu duetów na zawodowych kortach. Peya i Soares rozpoczęli mecz od przełamania, ale ich przeciwnicy szybko doprowadzili do remisu. W ósmym gemie austriacko-brazylijska para zdobyła kluczowego breaka i zwyciężyła w całym secie 6:3. Losy drugiej odsłony rozstrzygnęły się przy stanie 2:2. Najpierw Rojer i Tecău obronili trzy break pointy, po czym sami postarali się o przełamanie.

Ponieważ po dwóch setach na tablicy wyników widniał remis, konieczne było rozegranie super tie breaka. Na początek dwukrotnie podania nie utrzymał Rumun i szybko zrobiło się 5-1 dla Peyi i Soaresa. Rojer i Tecău wygrali jednak pięć punktów z rzędu i gra wyrównała się. Holendersko-rumuński debel obronił meczbola, a po zmianie stron nie wykorzystał dogodnej okazji na zwieńczenie pojedynku (dłuższą wymianę przy siatce Peya zwieńczył wolejem). Kilka chwil później, przy drugiej piłce meczowej dla Austriaka i Brazylijczyka, kapitalnym returnem popisał się Soares.

Peya i Soares pokonali po 87 minutach Rojera i Tecău 6:3, 3:6, 12-10. Austriacko-brazylijska para zapisała na swoje konto 67 ze 125 rozegranych punktów i poprawiła na 3-2 bilans meczów w Masters. Poniedziałkowa porażka najbardziej zabolała Rojera, który przegrał siódmy z rzędu mecz w Finałach ATP World Tour i wciąż pozostaje bez zwycięstwa w tej imprezie. Jego partner, Tecău, legitymuje się obecnie bilansem 2-5.

W drugim poniedziałkowym meczu Grupy A zagrają najlepsi na świecie bracia Bob i Mike Bryanowie oraz Łukasz Kubot i Robert Lindstedt.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania) Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 6,5 mln dolarów poniedziałek, 10 listopada

GRA PODWÓJNA

Grupa A:

Alexander Peya (Austria, 3) / Bruno Soares (Brazylia, 3) - Jean-Julien Rojer (Holandia, 5) / Horia Tecău (Rumunia, 5) 6:3, 3:6, 12-10

Finały ATP World Tour: Wyniki i tabele