International Premier Tennis League: Andy Murray wciąż bez wygranego seta

Maria Szarapowa i Andy Murray w sobotę nie zdobyli nawet seta, a ich drużyna, Manila Mavericks, doznała drugiej porażki w International Premier Tennis League.

Sobota była drugim dniem rywalizacji w Manili (Filipiny). W pierwszym meczu UAE Royals pokonało DBS Singapore Slammers 28-22. Dla drużyny z Singapuru to druga porażka w International Premier Tennis League. Dzień wcześniej uległa Micromax Indian Aces 16-26. W niedzielę po raz pierwszy ma w niej wystąpić Serena Williams.

W pierwszym secie Tomas Berdych szybko odrobił stratę przełamania, ale od stanu 4:4 Marin Cilić zdobył dwa kolejne gemy. W drugiej partii Berdych i Nick Kyrgios pokonali po tie breaku Nenada Zimonjicia i Čilicia. Czech i Australijczyk w pięciominutowym ostatnim gemie prowadzili 5-1, ale przeciwnikom udało się wyrównać na 5-5. W tym momencie skończył się czas i kolejny punkt był decydujący. Kyrgios asem ustalił wynik seta na 6:5. Ze swoich singlowych dokonań w azjatyckiej lidze nie może być na razie zadowolona Daniela Hantuchova. Była piąta rakieta globu w piątek przegrała 0:6 z Aną Ivanović, a w sobotę urwała jednego gema Kristinie Mladenović.
Słowaczka zrehabilitowała się w mikście, wspólnie z Bruno Soaresem pokonując po tie breaku Zimonjicia i Mladenović. W piątym secie Goran Ivanisević, mistrz Wimbledonu 2001, zwyciężył 6:5 Patricka Raftera, triumfatora US Open 1997 i 1998. Dla Chorwata to drugie zwycięstwo w lidze, w piątek wygrał z Carlosem Moyą również po tie breaku. Po raz drugi nie popisała się drużyna gospodarzy weekendu, Manila Mavericks. W piątek uznała wyższość UAE Royals, a w sobotę zdobyła ledwie 15 gemów w konfrontacji z Micromax Indian Aces. Jedynego seta w drugim meczu zdobyli dla niej Treat Huey i Jo-Wilfried Tsonga, którzy rozbili 6:0 Rohana Bopannę i Gaela Monfilsa. Na otwarcie doszło do konfrontacji Carlosa Moyi i Fabrice'a Santoro. Ten pierwszy nabawił się kontuzji pachwiny i przy 1:3 zastąpił go Daniel Nestor. Słynny kanadyjski deblista nie zdobył nawet jednego gema.

Andy Murray przegrał 4:6 z Monfilsem oraz 1:6 z Bopanną i Sanią Mirzą w mikście wspólnie z Marią Szarapową. Jeśli chodzi o grę mieszaną to Szkot i Rosjanka są jak na razie najgorszą parą weekendu (dzień wcześniej ulegli 4:6 Zimonjiciowi i Mladenović) Z tej dwójki do tej pory tylko byłej liderce rankingu WTA udało się wygrać seta (w piątek wróciła z 2:5 w konfrontacji z Mladenović). Szkot poniósł dwie porażki w singlu i dwie w mikście. W piątym secie meczu Szarapowa nie dała rady Anie Ivanović.

Po dwóch dniach rywalizacji w Manili UAE Royals i Micromax Indian Aces mają po osiem punktów, a DBS Singapore Slammers i Manila Mavericks po trzy. W niedzielę odbędą się mecze UAE - Micromax (od godz. 9:00 czasu polskiego) i Manila - DBS (od godz. 12:30). Poniedziałek będzie dniem przerwy, a w dniach 2-4 grudnia cztery drużyny azjatyckiej ligi o kolejne punkty walczyć będą w Singapurze.

International Premier Tennis League to nowa azjatycka liga na wzór krykietowej Twenty20 Indian Premier League, piłkarskiej Indian Super League czy podobnych rozgrywkach w hokeju na trawie i badmintonie. Jej pomysłodawca to gwiazda hinduskiego tenisa Mahesh Bhupathi, świetny deblista, który po tegorocznym Wimbledonie zakończył karierę. W lidze biorą udział cztery drużyny z azjatyckich miast i rywalizują według innej niż tradycyjna formuła (brak gry na przewagi, podwójny punkt, pięciominutowy tie break przy stanie 5:5). Każdy mecz składa się z z singli legend, kobiet i mężczyzn, debla panów oraz z miksta.

Set 3.: Kristina Mladenović - Daniela Hantuchová 6:1
Set 4.: Nenad Zimonjić / Kristina Mladenović - Bruno Soares / Daniela Hantuchová 5:6

Set 2.: Treat Huey / Jo-Wilfried Tsonga - Marin Čilić / Nenad Zimonjić 4:6
Set 3.: Andy Murray / Maria Szarapowa - Nenad Zimonjić / Kristina Mladenović 4:6
Set 4.: Maria Szarapowa - Kristina Mladenović 6:5
Set 5.: Andy Murray - Marin Čilić 5:6