WTA Hobart: Trudne mecze otwarcia Dellacquy, Hantuchovej i Giorgi, porażka Barthel

Casey Dellacqua pokonała Lauren Davis i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Hobart.

Casey Dellacqua (WTA 29) po raz pierwszy w karierze w turnieju rangi WTA jest rozstawiona z numerem pierwszym. W I rundzie turnieju w Hobart reprezentantkę gospodarzy przetestowała Lauren Davis (WTA 52), która w ubiegłym tygodniu osiągnęła półfinał w Auckland. Australijka zwyciężyła 6:4, 1:6, 6:4, w III secie wracając z 2:4. Amerykanka w decydującej odsłonie mogła doprowadzić do remisu 5:5, ale w 10. gemie od 40-0 przegrała pięć punktów z rzędu. W trwającym jedną godzinę i 58 minut spotkaniu Davis popełniła 12 podwójnych błędów. Kolejną rywalką Dellacquy będzie Karin Knapp (WTA 51), która pokonała 7:5, 6:2 Ajlę Tomljanović (WTA 64). Włoszka w II secie od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu.
Zarina Dijas (WTA 31) wygrała 6:3, 6:4 z Silvią Soler-Espinosą (WTA 66). Reprezentantka Kazachstanu skorzystała z 10 podwójnych błędów rywalki oraz obroniła siedem z 10 break pointów. Camila Giorgi (WTA 35) w meczu ze Storm Sanders (WTA 460) zrobiła aż 23 podwójne błędy, ale udało się jej pokonać Australijkę 5:7, 6:1, 7:6(6) po dwóch godzinach i 19 minutach walki. W całym meczu było 17 przełamań, z czego dziewięć na korzyść Włoszki. W II rundzie jest też inna zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego, Roberta Vinci (WTA 44), która zwyciężyła 6:1, 4:6, 6:3 Olivię Rogowską (WTA 133).

Grająca dzięki dzikiej karcie Daniela Hantuchova (WTA 60), była piąta rakieta globu, pokonała 7:6(10), 7:6(5) Richel Hogenkamp (WTA 137) po dwóch godzinach i czterech minutach walki. Przy stanie 4-6 w tie breaku I seta Słowaczka obroniła dwie piłki setowe. W kolejnej rundzie zmierzy się ona z Dijas. Z turniejem pożegnała się Mona Barthel (WTA 40), która w Hobart triumfowała w 2012 oraz doszła do finału w 2013 roku. Niemka zmarnowała piłkę meczową w 10. gemie II seta oraz roztrwoniła prowadzenie 5:2 w III secie i przegrała 7:6(6), 5:7, 6:7(2) z Madison Brengle (WTA 84) po dwóch godzinach i 41 minutach gry.

Kwalifikantka Kateryna Kozłowa (WTA 138) pokonała 4:6, 6:3, 6:4 Kirsten Flipkens (WTA 50), półfinalistkę Wimbledonu 2013. W trwającym dwie godziny i 24 minuty spotkaniu Ukrainka obroniła dziewięć z 12 break pointów, a sama cztery razy przełamała Belgijkę. Annika Beck (WTA 54)wygrała 6:7(4), 7:5, 6:4 z Janą Cepelovą (WTA 56) po dwóch godzinach i 20 minutach walki. Słowaczka z 16 szans na przełamanie wykorzystała tylko pięć, a sama siedem razy oddała podanie.

Hobart International, Hobart (Australia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 12 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Casey Dellacqua (Australia, 1) - Lauren Davis (USA) 6:4, 1:6, 6:4
Zarina Dijas (Kazachstan, 2) - Silvia Soler-Espinosa (Hiszpania, LL) 6:3, 6:4
Camila Giorgi (Włochy, 3) - Storm Sanders (Australia, WC) 5:7, 6:1, 7:6(6)
Alison Riske (USA, 8) - Christina McHale (USA) 6:4 i krecz
Roberta Vinci (Włochy, 9) - Olivia Rogowska (Australia, WC) 6:1, 4:6, 6:3
Madison Brengle (USA, Q) - Mona Barthel (Niemcy, 7) 6:7(6), 7:5, 7:6(2)
Karin Knapp (Włochy) - Ajla Tomljanović (Chorwacja) 7:5, 6:2
Annika Beck (Niemcy) - Jana Čepelová (Słowacja) 6:7(4), 7:5, 6:4
Heather Watson (Wielka Brytania) - Magdaléna Rybáriková (Słowacja) 7:5, 6:1
Bojana Jovanovski (Serbia) - Mirjana Lučić-Baroni (Chorwacja) 5:2 i krecz
Kateryna Kozłowa (Ukraina, Q) - Kirsten Flipkens (Belgia) 4:6, 6:3, 6:4
Johanna Larsson (Szwecja, Q) - Saisai Zheng (Chiny) 3:6, 1:0 i krecz
Daniela Hantuchová (Słowacja, WC) - Richel Hogenkamp (Holandia, Q) 7:6(10), 7:6(5)

WTA Sydney: Zwycięski maraton Stosur z Safarovą, krecz Woźniackiej, awans Pironkowej