ATP Marsylia: Borna Corić przerwał serię porażek, Stachowski wyeliminował Rosola

Borna Corić wygrał w I rundzie turnieju ATP w Marsylii z Denisem Istominem. Do II rundy awansował również Serhij Stachowski, który okazał się lepszy od Lukasa Rosola.

Marcin Motyka
Borna Corić wygrał pierwszy pojedynek od 5 stycznia tego roku. Chorwat, który od czasu gdy stwierdził, że jest "najlepszym tenisistą swojego pokolenia" zanotował cztery kolejne porażki, przerwał fatalną passę, ogrywając w I rundzie turnieju ATP w Marsylii Denisa Istomina. Dla 18-latka z Zagrzebia to drugi wygrany mecz w obecnym sezonie.
Posiadacz dzikiej karty wygrał w poniedziałek z Uzbekiem 6:4, 7:5. W ciągu godziny i 16 minut gry posłał trzy asy, popełnił jeden podwójny błąd serwisowy, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z trzech piłek na przełamanie oraz łącznie zdobył 63 ze 114 punktów rozegranych w całym spotkaniu.

W II rundzie Ćorić zmierzy się z Francuzem - rozstawionym z numerem piątym Gillesem Simonem bądź Pierre'em-Huguesem Herbertem, który do głównej drabinki przebijał się przez eliminacje.

Już na I rundzie zmagania w imprezie Open 13 zakończył oznaczony numerem ósmym Lukas Rosol. 29-latek z Brna zdobył pięć gemów w pojedynku z Serhijem Stachowskim, ulegając Ukraińcowi trzeci raz w karierze, ale po raz pierwszy w cyklu ATP World Tour.

Stachowski do zwycięstwa potrzebował ledwie 54 minut, podczas których zaserwował dziewięć asów, po trafionym pierwszym podaniu przegrał tylko sześć punktów, ani razu nie został przełamany i wykorzystał cztery z dziesięciu break pointów.

- Marsylia to piękne miasto i wspaniale jest w nim wygrywać. Zawsze wracam tu z przyjemnością. To był dla mnie dobry mecz. Uważam, że Lukáš nie zagrał na swoim najwyższym poziomie, ale i tak jestem zadowolony - powiedział Stachowski.

Kijowianin po raz trzeci w karierze awansował do II rundy zawodów Open 13, a o ćwierćfinał powalczy z Janem-Lennardem Struffem, z którym w głównym cyklu grał dotychczas trzykrotnie i nigdy nie wygrał, lub kwalifikantem Nicolasem Mahutem.