WTA Indian Wells: Faworytki odprawiły Klaudię Jans-Ignacik i jej partnerkę

Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac przegrały w półfinale turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells z rozstawionymi z numerem drugim Jekateriną Makarową i Jeleną Wiesniną.

Dominika Pawlik
W każdej kolejnej rundzie Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac nie były faworytkami w swoich meczach, a mimo to potrafiły sprawiać niespodzianki aż do fazy półfinałowej. Marsz pary polsko-słoweńskiej zatrzymały dopiero rozstawione z numerem drugim Jekaterina Makarowa i Jelena Wiesnina.
Premierowa partia była bardzo wyrównana. Choć w trzecim gemie Rosjanki wykorzystały pierwszą okazję do przełamania, rywalki błyskawicznie odrobiły straty i znów toczyła się zacięta walka. Faworytki tego spotkania tylko czekały na nadarzającą się okazję, a taka przytrafiła się w dziewiątym gemie. Makarowa i Wiesnina gemem wygranym na czysto przypieczętowały wygraną w premierowej odsłonie.W drugim secie Rosjanki dwie okazje na uzyskanie breaka miały już w premierowym gemie, ale Jans-Ignacik i Klepac wybroniły się, a same po chwili nie wykorzystały dwóch szans. Od tej pory na korcie dominowały już tylko rozstawione z numerem drugim tenisistki. Wygrały sześć kolejnych gemów i pewnie przypieczętowały awans do finału.

Całe spotkanie trwało tylko 61 minut, a jego zwyciężczynie zanotowały dwa asy serwisowe i jeden podwójny błąd. Popisały się skutecznością 64 proc. pierwszego podania, po którym przegrały tylko siedem piłek. Polka i Słowenka obroniły tylko trzy z ośmiu break pointów, a po swoim drugim serwisie wygrały sześć z 17 punktów.

Makarowa i Wiesnina o triumf w BNP Paribas Open zagrają w sobotę z najwyżej rozstawioną w turnieju parą Martina Hingis i Sania Mirza. Szwajcarka i Hinduska pokonały w czwartek w zaledwie 55 minut Lisę Raymond i Samantha Stosur 6:0, 6:4.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 5,381 mln dolarów
czwartek, 19 marca

półfinał gry podwójnej:

Jekaterina Makarowa (Rosja, 2) / Jelena Wiesnina (Rosja, 2) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Andreja Klepač (Słowenia) 6:4, 6:1

Martina Hingis (Szwajcaria, 1) / Sania Mirza (Indie, 1) - Lisa Raymond (USA) / Samantha Stosur (Australia) 6:0, 6:4

WTA Indian Wells: Sabina Lisicka obroniła meczbole i wyeliminowała Flavię Pennettę

Kto wygra turniej debla pań zawodów w Indian Wells?