WTA Miami: Schmiedlova następną przeciwniczką Radwańskiej, wygrana Bellis

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Anna Schmiedlova pokonała Polonę Hercog w I rundzie Miami Open i to ona będzie następną przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej. Do 1/32 finału awansowała również 15-letnia Catherine Bellis.

Pokonując Polonę Hercog, Anna Schmiedlová odniosła pierwsze zwycięstwo od czasu lutowych zawodów w Rio de Janeiro, kiedy doszła do debiutanckiego finału turnieju WTA w karierze. Wtorkowe spotkanie Słowaczka kontrolowała od samego początku, dwukrotnie pozbawiając Słowenkę serwisu wyszła na prowadzenie 4:0 w pierwszym secie. Przewaga wkrótce stopniała do jednego gema, ale 20-latka z Koszyc ponownie przełamała Hercog i wygrała 6:3. Zapaść serwisowa nie pojawiła się także w drugim gemie i po wykorzystaniu dwóch breakpointów Schmiedlová zakończyła 58-minutowy mecz na swoją korzyść. [ad=rectangle] Kiedy Serena Williams wygrywała swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy, Catherine Bellis miała zaledwie 5 miesięcy. W I rundzie Miami Open 15-latka wyeliminowała Indy de Vroome i jeżeli uda jej się zrewanżować Zarina Diyas za przegraną w II rundzie zeszłorocznego US Open może zagrać z Williams. Awans do kolejnej fazy przez Amerykankę oznacza również, że aktualna liderka klasyfikacji juniorek zagości za niecałe dwa tygodnie w czołowej "200" rankingu seniorek.

Dopóki jednak 19-krotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych awansuje do 1/16 finału, zmierzy się z Monica Niculescu, która sprawiła jej spore problemy w II rundzie niedawnych zawodów w Indian Wells. We wtorkowe popołudnie Rumunka pokonała w dwóch setach inną Amerykankę, Shelby Rogers.

Tylko po dwa gemy swoim rywalkom w I rundzie oddały Madison Brengle i Karin Knapp. Amerykanka uporała się z Aleksandrą Krunić w 55 minut, Włoszce walczącej z Kateriną Siniakovą zajęło to o 20 więcej. W kolejnej fazie czeka je już dużo trudniejsze zadanie - zmierzą się z zawodniczkami z pierwszej "10" rankingu, odpowiednio Karoliną Woźniacką i Jekateriną Makarową.

Miami Open, Miami (USA) WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 5,381 mln dolarów wtorek, 24 marca

I runda gry pojedynczej:

Monica Niculescu (Rumunia) - Shelby Rogers (USA) 7:6(1), 6:1 Catherine Bellis (USA, WC) - Indy de Vroome (Holandia, WC) 6:2, 6:2 Anna Schmiedlová (Słowacja) - Polona Hercog (Słowenia) 6:3, 6:2 Madison Brengle (USA) - Aleksandra Krunić (Serbia) 6:0, 6:2 Karin Knapp (Włochy) - Kateřina Siniaková (Czechy) 6:2, 6:0