WTA Katowice: Ysaline Bonaventure i Demi Schuurs triumfatorkami turnieju debla

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Nierozstawiona belgijsko-holenderska para Ysaline Bonaventure i Demi Schuurs zwyciężyła w turnieju debla zawodów Katowice Open 2015.

Niedzielny finał debla katowickiej imprezy trwał godzinę i 31 minut, a zakończył się zwycięstwem Ysaline Bonaventure i Demi Schuurs 7:5, 4:6, 10-6. Premierową partię od wygrania własnego serwisu zaczęły Włoszki, ale cztery kolejne gemy padły łupem belgijsko-holenderskiej pary. Gioia Barbieri i Karin Knapp szybko jednak powróciły do gry, gdyż dwukrotnie przełamały serwis rywalek. O losach seta zadecydował 12. gem, w którym Barbieri popełniła w nieodpowiednim momencie podwójny błąd. [ad=rectangle] W drugiej partii Bonaventure i Schuurs znów jako pierwsze wyszły na prowadzenie, ale przeciwniczki błyskawicznie odrobiły stratę. Obie pary dosyć pewnie utrzymywały własne podania i dopiero w 10. gemie w opałach znalazła się belgijsko-holenderska para. Reprezentantki Italii uzyskały przełamanie, zwyciężając w całej partii 6:4.

O losach mistrzowskiego tytułu zadecydował zatem super tie break. Bonaventure i Schuurs rozpoczęły go od prowadzenia 4-1, a na drugą zmianę stron schodziły z przewagą czterech punktów. Pierwszego meczbola Barbieri i Knapp jeszcze oddaliły, ale przy drugim były już bezradne.

Dla 20-letniej Bonaventure to drugi deblowy tytuł w głównym cyklu. Reprezentantka Belgii w lutym tego roku cieszyła się z mistrzostwa w Rio de Janeiro, gdzie okazała się najlepsza wspólnie ze Szwedką Rebeccą Peterson. Partnerująca jej w Katowicach 21-letnia Schuurs sięgnęła po pierwsze deblowe trofeum zawodów rangi WTA. Holenderka w 2011 roku docierała z różnymi partnerkami do finału każdej juniorskiej imprezy wielkoszlemowej, a triumfowała w Australian Open (z An-Sophie Mestach) i US Open (z Iriną Chromaczową).

Za triumf w Katowice Open 2015 Bonaventure i Schuurs otrzymają po 280 punktów do rankingu deblowego oraz czek na sumę 12300 dolarów do podziału. Barbieri i Knapp natomiast będą musiały zadowolić się 180 punktami i kwotą 6400 dolarów.

Katowice Open, Katowice (Polska) WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów niedziela, 12 kwietnia

finał gry podwójnej:

Ysaline Bonaventure (Belgia) / Demi Schuurs (Holandia) - Gioia Barbieri (Włochy) / Karin Knapp (Włochy) 7:5, 4:6, 10-6

Program i wyniki Katowice Open 2015

Źródło artykułu: