Challenger Guadalajara: Michał Przysiężny i Jan Mertl przegrali po super tie breaku

Michał Przysiężny i Jan Mertl na I rundzie zakończyli swój występ w grze deblowej challengera w Guadalajarze. Polsko-czeska para po super tie breaku przegrała z duetem Brydan Klein / Dane Propoggia.

Marcin Motyka
Początkowo wtorkowe spotkanie przebiegało po myśli Michała Przysiężnego i Jana Mertla. Polak i Czech wygrali pierwszego seta 6:4, a w drugim objęli prowadzenie 3:2 z przełamaniem. Wówczas jednak do głosu doszli Brydan Klein i Dane Propoggia, którzy natychmiast odrobili stratę i ostatecznie zwyciężyli w drugiej odsłonie 7:5.
W decydującym o losach awansu do ćwierćfinału super tie breaku głogowianin i jego czeski partner wyszli na 5-2, ale - identycznie jak w drugiej partii - nie potrafili utrzymać przewagi. Klein i Propoggia zdobyli pięć punktów z rzędu i dobrnęli do zwycięskiego dla siebie końca. Przysiężny i Mertl w ciągu 76 minut gry posłali cztery asy, popełnili aż osiem podwójnych błędów serwisowych, dwukrotnie zostali przełamani oraz również uzyskali dwa breaki.

Ćwierćfinałowymi przeciwnikami duetu Klein / Propoggia będą Marcelo Demoliner i Miguel Angel Reyes-Varela, który przegrał z Przysiężnym w I rundzie singla. Rozstawieni z numerem trzecim Brazylijczyk i Meksykanin pokonali 6:4, 6:2 posiadaczy dzikiej karty, parę Ivo Klec / Daniel Garza.

Tymczasem we wtorek wyłoniony został rywal Przysiężnego w 1/8 finału gry singlowej turnieju Zurich Jalisco Open. Popularny Ołówek, oznaczony w Guadalajarze numerem czwartym, zmierzy się z Marcelo Arévalo, który wygrał 6:4, 6:1 z Ivo Klecem.

Zurich Jalisco Open, Guadalajara (Meksyk)
ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 100 tys. dolarów
wtorek, 21 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Brydan Klein (Wielka Brytania) / Dane Propoggia (Australia) / Michał Przysiężny (Polska) / Jan Mertl (Czechy) 4:6, 7:5 10-6