WTA Stuttgart: Szarapowa nie zdobędzie czwartego tytułu, Rosjanka przegrała z Kerber

Maria Szarapowa przegrała z Andżeliką Kerber w II rundzie turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach ziemnych w Porsche Arenie w Stuttgarcie.

Maria Szarapowa do Stuttgartu przyjechała walczyć o czwarty tytuł (triumfowała tutaj w latach 2012-2014), ale poległa już na pierwszej przeszkodzie. Rosjanka uległa 6:2, 5:7, 1:6 Andżelice Kerber. Była numer jeden kobiecych rozgrywek poniosła pierwszą porażkę w Porsche Arenie (bilans 13-1). W poniedziałek straci ona drugie miejsce w rankingu na rzecz Simony Halep.
W trwającym dwie godziny i 27 minut spotkaniu obie zawodniczki miały dodatni bilans kończących uderzeń do niewymuszonych błędów (Szarapowa 44/40, Kerber 22/20). Jednak im mecz trwał dłużej tym Rosjanka więcej błędów popełniała, a Niemka za to w końcówkach obu setów zaprezentowała niesamowity poziom w defensywie i grze z kontry. Dla Kerber to pierwsze w karierze zwycięstwo nad zawodniczką z Top 2 rankingu (bilans 1-11). Szarapowa po raz pierwszy od 2003 roku z dwóch kolejnych turniejów odpadła po pierwszym meczu. W Miami jej pogromczynią okazała się Daria Gawriłowa. Ulegając Kerber poniosła na mączce pierwszą porażkę od 2008 roku w meczu, w którym wygrała I seta. Do tego wcześniej Niemka z tenisistkami z Top 10 miała bilans spotkań 0-32, w którym przegrała I seta.

Kolejną rywalką Niemki będzie Jekaterina Makarowa (WTA 8), która pokonała 6:2, 6:3 swoją rodaczkę Marinę Mielnikową (WTA 194). Kerber wygrała trzy ostatnie mecze z Rosjanką, z którą ma bilans wszystkich spotkań w głównym cyklu 7-3.

Karolina Woźniacka (WTA 5) pokonała 7:6(5), 6:1 Lucie Safarovą (WTA 13) i wyszła na prowadzenie 4-3 w bilansie meczów z Czeszką. W ciągu 85 minut Dunka posłała 13 kończących uderzeń i popełniła dziewięć niewymuszonych błędów. Šafářovej naliczono 23 piłki wygrane bezpośrednio i 27 błędów własnych. W ćwierćfinale była liderka rankingu zmierzy się z Carlą Suarez (WTA 10), która wygrała 6:4, 7:6(1) z Belindą Bencić (WTA 34). Jeśli Hiszpanka awansuje do półfinału, w poniedziałek zostanie dziewiątą rakietą globu (wtedy Agnieszka Radwańska spadnie na 10. miejsce).

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)
WTA Premier, kort ziemny w hali, pula nagród 731 tys. dolarów
czwartek, 23 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 4) - Lucie Šafářová (Czechy) 7:6(5), 6:1
Jekaterina Makarowa (Rosja, 6) - Marina Mielnikowa (Rosja, LL) 6:2, 6:3
Carla Suárez (Hiszpania, 8) - Belinda Bencić (Szwajcaria) 6:4, 7:6(1)
Andżelika Kerber (Niemcy) - Maria Szarapowa (Rosja, 1) 2:6, 7:5, 6:1

WTA Stuttgart: Życiowy sukces Madison Brengle, Amerykanka pokonała Petrę Kvitovą!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Andżelika Kerber awansuje do półfinału turnieju w Stuttgarcie?