Cykl ITF: Pewne zwycięstwo Magdy Linette, Paula Kania straciła dwa gemy w deblu
Magda Linette od pewnego zwycięstwa rozpoczęła występ w singlu we francuskim Cagnes-sur-Mer. W Tunisie do ćwierćfinału debla bez żadnych problemów awansowały Paula Kania i Maria Irigoyen.
Dwa polskie duety zainaugurowały we wtorek występ w turnieju w egipskim Szarm el-Szejk. Do ćwierćfinału awansowali Karol Drzewiecki i Maciej Smoła oraz Adrian Andrzejczuk i Bartosz Wojnar. W środę nasi reprezentanci przystąpią do rywalizacji w singlu.
wtorek, 5 maja
wyniki i program turniejów cyklu ITF:
KOBIETY
Cagnes-sur-Mer (Francja), 100 tys. dolarów, kort ziemny
II runda gry pojedynczej:
Magda Linette (Polska) - Pauline Parmentier (Francja, 8) *czwartek
I runda gry pojedynczej:
Magda Linette (Polska) - Tereza Mrdeža (Chorwacja) 6:1, 6:4
ćwierćfinał gry podwójnej:
Magda Linette (Polska, 4) / Nadia Kiczenok (Ukraina, 4) - Nicole Melichar (USA) / Asia Muhammad (USA) *środa
Trnawa (Słowacja), 100 tys. dolarów, kort ziemny
II runda gry pojedynczej:
Urszula Radwańska (Polska) - Petra Martić (Chorwacja) *środa
Fukuoka (Japonia), 50 tys. dolarów, kort trawiasty
I runda gry pojedynczej:
Magdalena Fręch (Polska, Q) - Junri Namigata (Japonia, 8) *środa
Tunis (Tunezja), 50 tys. dolarów, kort ziemny
I runda gry pojedynczej:
Paula Kania (Polska, 2) - Anastazja Wasiliewa (Ukraina) *środa
ćwierćfinał gry podwójnej:
Paula Kania (Polska, 1) / María Irigoyen (Argentyna, 1) - Nastja Kolar (Słowenia) / Yvonne Neuwirth (Austria) *czwartek
I runda gry podwójnej:
Paula Kania (Polska, 1) / María Irigoyen (Argentyna, 1) - Pia König (Austria) / Nadia Podoroska (Argentyna) 6:1, 6:1
Indian Harbour Beach (USA), 50 tys. dolarów, kort ziemny
I runda gry pojedynczej:
Justyna Jegiołka (Polska) - Louisa Chirico (USA, Q) *środa
I runda gry podwójnej:
Justyna Jegiołka (Polska) / Paula Ormaechea (Argentyna) - Chieh-Yu Hsu (Tajwan, 2) / Jessica Moore (Australia, 2) *środa
MĘŻCZYŹNI
Szarm el-Szejk (Egipt), 10 tys. dolarów, kort twardy
I runda gry pojedynczej:
Adrian Andrzejczuk (Polska, Q) - Maciej Smoła (Polska, WC) *środa
Bartosz Wojnar (Polska) - Alex Blumenberg (Brazylia) *środa
Karol Drzewiecki (Polska, WC) - Mazen Osama (Egipt) *środa
ćwierćfinał gry podwójnej:
Karol Drzewiecki (Polska, 4) / Maciej Smoła (Polska, 4) - Alex Blumenberg (Brazylia) / Marshall Tutu (Wielka Brytania) *czwartek
Adrian Andrzejczuk (Polska) / Bartosz Wojnar (Polska) - Karim-Mohamed Maamoun (Egipt, 1) / Sherif Sabry (Egipt, 1) *czwartek
I runda gry podwójnej:
Karol Drzewiecki (Polska, 4) / Maciej Smoła (Polska, 4) - Francesco Bessire (Włochy) / Lloyd Segal (RPA) 1:6, 6:3, 11-9
Adrian Andrzejczuk (Polska) / Bartosz Wojnar (Polska) - Wadim Malachow (Rosja) / Michaił Pechalow (Rosja) 6:3, 6:2
Caldas da Rainha (Portugalia), 10 tys. dolarów, kort ziemny
I runda gry pojedynczej:
Maciej Rajski (Polska) - Frederico Ferreira Silva (Portugalia, 1) *środa
Piotr Zbroja (Polska, Q) - Francisco Caldas (Portugalia, WC) *środa
ITF Puszczykowo: Maciejewska nie dała szans Foryś, Brózda także w II rundzie