ATP Stuttgart: Philipp Kohlschreiber w II rundzie, Jerzy Janowicz poznał przeciwnika

Organizatorzy turnieju ATP World Tour 250 w Stuttgarcie nie mieli udanego dnia, ponieważ ich plany zostały storpedowane przez opady deszczu. Na szczęście zdołano zakończyć rywalizację w eliminacjach.

Rafał Smoliński
Decydujące pojedynki kwalifikacji zostały zaplanowane na godz. 11:00, ale fatalna pogoda sprawiła, że tenisiści wyszli na kort dopiero po godz. 16:30. Jako pierwszy awans do głównej drabinki uzyskał Dustin Brown, a następnie w jego ślady poszli rodacy Mischa Zverev i Peter Gojowczyk oraz Chorwat Mate Pavić, który w niedzielę okazał się lepszy od Michała Przysiężnego w II rundzie.
To właśnie mający jamajskie korzenie Brown będzie we wtorek rywalem Jerzego Janowicza. Panowie spotkają się na korcie centralnym, w drugim meczu zaplanowanym po godz. 15:00, i będzie to ich czwarty pojedynek na zawodowych kortach. W 2011 i 2012 roku Brown zwyciężał w challengerze w Bath, natomiast łodzianin okazał się lepszy w tegorocznych zawodach głównego cyklu w Montpellier.

Na zwycięzcę meczu Janowicz - Brown czeka już w II rundzie Philipp Kohlschreiber. Rozstawiony z numerem szóstym Niemiec w 53 minuty pokonał Ukraińca Ołeksandra Dołgopołowa 6:3, 6:3. Był to jedyny pojedynek głównej drabinki, jaki udało się rozegrać w poniedziałek.

MercedesCup, Stuttgart (Niemcy)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 574,9 tys. euro
poniedziałek, 8 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 6) - Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) 6:3, 6:3

wolne losy: Rafael Nadal (Hiszpania, 1); Marin Čilić (Chorwacja, 2); Feliciano López (Hiszpania, 3); Gaël Monfils (Francja, 4)

ATP Den Bosch: Set w kwadrans Gillesa Mullera, Vasek Pospisil zakończył serię porażek