WTA Den Bosch: Porażka Eugenie Bouchard w I rundzie, pozostałe faworytki nie zawodzą

Eugenie Bouchard już na I rundzie zakończyła swoją przygodę z otwierającym zmagania na trawie turnieju w Den Bosch. Do kolejnej fazy awansowała natomiast większość rozstawionych tenisistek.

Karolina Konstańczak
Eugenie Bouchard, która była najwyżej rozstawioną tenisistką w turnieju organizowanym na kortach w Den Bosch, poniosła kolejną zaskakującą porażkę w obecnym sezonie. Kanadyjka pomimo pokaźnego prowadzenia w decydującym secie, musiała uznać wyższość reprezentującej Kazachstan Jarosławy Szwiedowej.
Chociaż 21-latka przegrała premierową odsłonę 4:6, to w kolejnej poradziła sobie bardzo dobrze, tracąc zaledwie jednego gema i po 27 minutach doprowadziła do remisu. Nic nie zwiastowało porażki Bouchard, bowiem w decydującej partii objęła prowadzenie 4:0, a nieco później miała szanse na 5:1. Ubiegłoroczna finalistka Wimbledonu straciła jednak wspomnianego gema i aż do końca meczu nie była w stanie doprowadzić nawet do stanu równowagi. W II rundzie Kazaszka spotka się z Mariną Eraković.Pierwszy mecz na nawierzchni trawiastej wygrała rozstawiona z dwójką Jelena Janković. Serbka przegrywała 1:4 w pierwszym secie pojedynku z ofensywnie grającą Terezą Smitkovą, jednak odrobiła straty i wygrała 7:5. O losach drugiej odsłony zadecydowało jedno przełamanie, które pochodząca z Belgradu tenisistka wywalczyła w dziewiątym gemie. W II rundzie spotka się z Andreą Hlavackovą, pogromczynią Łesii Curenko.

Belinda Bencić, oznaczona numerem czwartym, nie miała łatwej przeprawy z kwalifikantką Jessicą Pegulą. Chociaż Szwajcarka pewnie wygrała premierową odsłonę 6:2, to w drugiej aż trzykrotnie traciła do rywalki dystans przełamania, w tym dwa razy w samej końcówce seta. Waleczna tenisistka uniknęła jednak dodatkowej partii i trumfowała finalnie 6:2, 7:6(3). Jej kolejną przeciwniczką będzie Alison van Uytvanck, która okazała się lepsza od Jewgienijy Rodiny.

Z pozostałych rozstawionych tenisistek tylko Johanna Larsson nie przeszła pierwszej fazy holenderskich zmagań. Anastazja Pawluczenkowa pokonała Marię Sanchez w dwóch setach i zmierzy się z Kiki Bertens, natomiast Kristina Mladenović straciła odsłonę w starciu z Tímeą Babos. Oznaczona numerem siódmym Francuzka powalczy w II rundzie z Kurumi Narą.