WTA Birmingham: Andżelika Kerber lepsza od Cwetany Pironkowej, Azarenka wycofała się

Andżelika Kerber pokonała Cwetanę Pironkową w meczu półfinalistek Wimbledonu. Wiktoria Azarenka oddała walkowerem mecz II rundy turnieju WTA w Birmingham.

Z powodu kontuzji lewej stopy z turnieju w Birmingham wycofała się Wiktoria Azarenka (WTA 25). - To dla mnie ogromne rozczarowanie, że musiałam podjąć taką decyzję. Starałam się trenować, ale nie czułam, że jestem zdolna do gry na 100 proc. - stwierdziła Białorusinka w swoim oświadczeniu. - Nie sądzę, by był to dla mnie odpowiedni moment, by podejmować ryzyko, szczególnie przed Wimbledonem. Muszę być pewna, że uda mi się przygotować możliwie najlepiej. Cieszę się, że miło spędziłam czas w Birmingham. Mam nadzieję, że wrócę tutaj za rok będąc w optymalnej dyspozycji. Po wycofaniu się byłej liderki rankingu do III rundy awansowała Zarina Dijas (WTA 34).
Sabina Lisicka (WTA 19) to finalistka Wimbledonu 2013 i triumfatorka turnieju w Birmingham z 2011 roku. Na trawie Niemka jest skuteczna, jak na żadnej innej nawierzchni. W środę zapisała się na kartach historii. W spotkaniu z Belindą Bencić (WTA 31), które wygrała 6:1, 7:6(4), zaserwowała 27 asów. Jest to rekord w jednym meczu singla w WTA Tour. Niemka w II secie wróciła ze stanu 1:4. W trwającym 87 minut spotkaniu zgarnęła 41 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz obroniła osiem z dziewięciu break pointów. - Miło jest mieć kolejny rekord! - powiedziała Lisicka. - Oczywiście dobrze jest dysponować taką bronią na trawie. Kocham grać na tej nawierzchni, więc fajnie jest znów wystąpić w Aegon Classic w Birmingham. Zawsze przyjemnie jest wracać do miejsca, w którym się kiedyś zdobyło tytuł, ale nie tylko z tego powodu. Wygrałam tutaj i dobrze grałam w Wimbledonie, to są wspaniałe wspomnienia z Anglii. Kolejną rywalką Niemki będzie Magdalena Rybarikova, którą cztery lata temu pokonała w Birmingham w ćwierćfinale.

Andżelika Kerber (WTA 10) pokonała 6:4, 2:6, 6:4 Cwetanę Pironkową (WTA 48). W trwającym 98 minut spotkaniu asy serwowała tylko Bułgarka (pięć). Zdobyła ona łącznie o pięć punktów więcej od rywalki, jednak te najważniejsze, w końcówkach I i III seta, padły łupem Niemki. Była to konfrontacja dwóch półfinalistek Wimbledonu. Pironkowa osiągnęła go w 2010, a Kerber w 2012 roku. W kolejnej rundzie urodzona w Bremie 27-latka zmierzy się z Jeleną Janković, z którą ma bilans meczów 2-1. Będzie to pierwsza konfrontacja obu tenisistek na trawie.

Swietłana Kuzniecowa (WTA 27) w 52 minuty rozbiła 6:2, 6:1 Aleksandrę Krunić (WTA 87). Rosjanka obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. O ćwierćfinał była wiceliderka rankingu zmierzy się z Carlą Suarez, z którą wygrała trzy z pięciu wcześniejszych meczów. Na trawie spotkają się one po raz pierwszy.

Daniela Hantuchova (WTA 77) pokonała 7:6(6), 6:4 Marinę Eraković (WTA 90). W całym meczu były tylko trzy przełamania, z czego dwa na korzyść Słowaczki. W I secie Nowozelandka prowadziła 5:3, a w tie breaku wyszła na 5-2. Przy 6-5 nie udało się jej wykorzystać piłki setowej. Kolejną rywalką mistrzyni imprezy z 2013 roku będzie Michelle Larcher de Brito, pogromczyni Any Ivanović.

AEGON Classic Birmingham, Birmingham (Wielka Brytania)