Challenger Mediolan: Grzegorz Panfil zagra w singlu oraz deblu

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / Na zdjęciu: Grzegorz Panfil
East News / Na zdjęciu: Grzegorz Panfil
zdjęcie autora artykułu

Grzegorz Panfil jako jedyny Polak wystąpi w turnieju ATP Challenger Tour o puli nagród 42,5 tys. euro rozgrywanym na kortach ziemnych w Mediolanie.

27-letni Grzegorz Panfil po raz drugi w obecnym sezonie zaprezentuje się w głównej drabince zawodów rangi ATP Challenger Tour. W Ostrawie Polak udanie przeszedł przez eliminacje, ale jego pogromcą w I rundzie okazał się Laslo Djere. [ad=rectangle] W Mediolanie Panfil, aktualnie 263. rakieta globu, miał pewne miejsce w drabince na bazie rankingu. W I rundzie leworęczny zabrzanin zmierzy się z Tomislavem Brkiciem (ATP 240). Polak i 25-letni Bośniak po raz pierwszy zagrają ze sobą na zawodowych kortach, a zwycięzca tego pojedynku spotka się albo z doświadczonym Włochem Filippo Volandrim (ATP 230), albo z Hiszpanem Oriolem Rocą Batallą (ATP 258). W ćwierćfinale możliwe będzie już starcie ze Słoweńcem Blazem Kavciciem (ATP 91).

Nasz reprezentant przystąpi w Mediolanie również do rywalizacji w grze podwójnej. Partnerem Panfila będzie Filipińczyk Ruben Gonzales, a przeciwnikami najwyżej rozstawieni w turniowej drabince Kolumbijczyk Nicolas Barrientos i Peruwiańczyk Sergio Galdos.

Źródło artykułu: