ITF Toruń: Już bez Polek w singlu, Magdalena Fręch w finale gry podwójnej

Reprezentantki Polski nie grają już w ITF Bella Cup - w czwartek w Toruniu swoje mecze drugiej rundy przegrały trzy nasze zawodniczki. Wiadomo za to, że Magdalena Fręch wystąpi w finale debla.

Daniel Ludwiński
Jako pierwsza z Polek w czwartek na kort wyszła Zuzanna Maciejewska (WTA 917). 20-letnia tenisistka w inauguracyjnym secie długo i skutecznie stawiała opór Terezie Martincovej (WTA 230), przegrywając dopiero w tie-breaku. Drugi set także zapowiadał się ciekawie, ale przy stanie 3:3 Polka zmuszona została do rezygnacji z gry - powodem skreczowania jest kontuzja nadgarstka.
Kilkadziesiąt minut później do gry przystąpiła Magdalena Fręch (WTA 395) - mistrzyni Polski nie miała jednak zbyt wiele do powiedzenia rywalizując przeciwko Giulii Gatto-Monticone (WTA 266). Nasza reprezentantka szczególnie w ostatnich gemach traciła punkt za punktem i, jak sama przyznała, była wykończona panującym w Toruniu upałem.

Awans do ćwierćfinału okazał się być poza zasięgiem także dla Katarzyny Piter (WTA 191). Turniejowa "dwójka" rozpoczęła mecz z kwalifikantką Melanie Klaffner (WTA 464) od przegrania dwóch pierwszych gemów i od razu była w trudnej sytuacji. Ostatecznie powodów do radości nie było - Piter przegrała 3:6, 3:6.

Znacznie lepiej wygląda sytuacja biało-czerwonych w grze podwójnej. Już teraz wiadomo, że wspomniana Magdalena Fręch wraz z Kathariną Lehnert (WTA 568) wystąpi w finale, gdyż ich niedoszłe półfinałowe rywalki Doroteja Erić (WTA 378) i Dia Ewtimowa (WTA 419) wycofały się z turnieju, co oznacza awans walkowerem dla polsko-filipińskiego duetu.

Szanse na dołączenie do Fręch mają także Weronika Domagała i Australijka polskiego pochodzenia Karolina Wlodarczak. Ich piękny sezon trwa w Toruniu nadal - w piątek grały na bocznym korcie, oglądane przez kibiców, których dosłownie można było policzyć na palcach jednej ręki. W super tie-breaku przegrywały już 1-5, by następnie doprowadzić do stanu po 8-8, a chwilę później wygrać 11-9. Spontanicznej i szczerej radości nie brakowało. - Z sesją to nie dam rady - wykrzyknęła Domagała, zdając sobie sprawę, że pobyt w Toruniu po raz kolejny właśnie przedłuża niespodzianie się co najmniej o jeden następny dzień. Nauka i egzaminy muszą więc poczekać.

Bella Cup 2015, Toruń (Polska)
ITF Women's Circuit, kort ziemny, pula nagród 25 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

ćwierćfinał gry pojedynczej:

piątek, 3 lipca

Kristína Kučová (Słowacja, 1) - Jekaterina Gorgodze (Gruzja)
Tereza Martincová (Czechy, 4) - Tereza Maliková (Czechy, Q)
Giulia Gatto-Monticone (Włochy, 6) - Melanie Klaffner (Austria, Q)
Sofia Szapatawa (Gruzja, 7) - Dia Ewtimowa (Bułgaria)

półfinał gry podwójnej:

Jekaterina Gorgodze (Gruzja, 1) / Sofia Szapatawa (Gruzja, 1) - Weronika Domagała (Polska) / Karolina Wlodarczak (Australia)

Magdalena Fręch (Polska) / Katharina Lehnert (Filipiny) - Doroteja Erić (Serbia) / Dia Ewtimowa (Bułgaria) walkower

ćwierćfinał gry podwójnej:

Jekaterina Gorgodze (Gruzja, 1) / Sofia Szapatawa (Gruzja, 1) - Cristina Dinu (Rumunia) / Sofia Kwacabaja (Gruzja) 6:3, 6:4

Weronika Domagała (Polska) / Karolina Wlodarczak (Australia) - Martina Borecká (Czechy, 3) / Kateřina Vaňková (Czechy, 3) 6:2, 4:6, 11-9

Magdalena Fręch (Polska) / Katharina Lehnert (Filipiny) - Karin Kennel (Szwajcaria) / Nastja Kolar (Słowenia) 6:4, 0:6, 10-8

Doroteja Erić (Serbia) / Dia Ewtimowa (Bułgaria) - Vivien Juhászová (Słowacja) / Kristína Schmiedlová (Słowacja) walkower