ATP Waszyngton: Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić w półfinale po pokonaniu rekordzistów

W ćwierćfinale gry podwójnej turnieju ATP w Waszyngtonie Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić po super tie breaku pokonali parę Juan Sebastian Cabal / Robert Farah.

Marcin Motyka
Dzień po tym, jak przeszli historii, wygrywając najdłuższą rozgrywkę tie breakową w historii cyklu ATP World Tour (25-23), Juan Sebastian Cabal i Robert Farah pożegnali się z turniejem ATP w Waszyngtonie. Pogromcą Kolumbijczyków został duet Marcin Matkowski / Nenad Zimonjić.
Pierwszego seta czwartkowego pojedynku Matkowski i Zimonjić wygrali 6:3, notując breaka w szóstym gemie. W drugiej partii do przełamań nie doszło, był za to dramatyczny tie break. W nim polsko-serbski duet prowadził już 5-2, ale Cabal i Farah wyrównali na 5-5, a następnie na 6-6, broniąc piłki meczowej. Po chwili Kolumbijczycy wyszli na 7-6 i wówczas Zimonjić popełnił podwójny błąd serwisowy. O losach meczu decydować więc musiał super tie break, który z powodu opadów deszczu został przerwany przy prowadzeniu Cabala i Faraha 1-0 z mini przełamaniem. Po wznowieniu rywalizacji Matkowski i Zimonjić wzięli sprawy w swoje ręce - zdobyli 10 z ostatnich 12 punktów, zwyciężając 10-3.

W ciągu 92 minut gry polsko-serbski debel zaserwował sześć asów, popełnił dwa podwójne błędy serwisowe, przy własnym serwisie wygrał 85 proc. rozegranych akcji, ani razu nie został przełamany, wykorzystał jednego z dwóch break pointów i łącznie zdobył 77 punktów, o 12 więcej od rywali.

Rozstawieni z numerem czwartym Matkowski i Zimonjić w sobotnim półfinale Citi Open zagrają z Feliciano Lopezem i Maksem Mirnym bądź z rozstawioną z numerem drugim parą Ivan Dodig / Marcelo Melo.

Citi Open, Waszyngton (USA)
ATP World Tour, kort twardy, pula nagród 1,5 mln dolarów
czwartek, 6 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska, 4) / Nenad Zimonjić (Serbia, 4) - Juan Sebastián Cabal (Kolumbia) / Robert Farah (Kolumbia) 6:3, 6:7(6), 10-3

Który debel będzie rywalem Marcina Matkowskiego i Nenada Zimonjicia?