ITF Bytom: Paweł Ciaś zatrzymany, Bastian Malla zwycięzcą turnieju

Chilijczyk Bastian Malla wygrał turniej ITF rozgrywany na kortach ziemnych Górnika Bytom. W sobotnim finale okazał się lepszy od aktualnego mistrza Polski, Pawła Ciasia.

Rafał Smoliński
Paweł Ciaś / Na zdjęciu: Paweł Ciaś

Sobotni finał rozpoczął się tuż po godz. 13:00 na korcie numer 4. Oznaczony numerem siódmym Bastian Malla już w czwartym gemie uzyskał przełamanie, po czym wyszedł na 4:1. Paweł Ciaś z trudem wyrównał na po 4, ale decydujący cios 18-letni Chilijczyk zadał w 10. gemie, przy serwisie naszego reprezentanta.

W drugiej partii Malla błyskawicznie zdobył dwa przełamania i wyszedł na 5:0, jednak miał problemy ze zwieńczeniem pojedynku. Ciaś wygrał trzy gemy z rzędu i miał jeszcze dwie okazje na kolejnego breaka. Tym razem jednak Chilijczyk nie dał sobie odebrać serwisu i wykorzystał premierowego meczbola, triumfując ostatecznie 6:4, 6:3.

Malla sięgnął po drugie mistrzostwo rangi ITF Futures, ponieważ w grudniu 2014 roku okazał się najlepszy w chilijskiej miejscowości Villa Alemana. Za występ w Bytomiu otrzyma 18 punktów do rankingu ATP, zaś Ciaś 10. Dla Polaka był to pierwszy singlowy finał na zawodowych kortach.

W poniedziałek rusza trzecia edycja turnieju Tauron Cup, który będzie rozgrywany na kortach twardych w podwrocławskiej miejscowości Ślęza.