WTA Tokio: Trzy oddalone meczbole Alicji Rosolskiej, Magda Linette bez powodzenia w deblu

Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski nie bez problemu awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju WTA International w Tokio. Porażki w I rundzie doznały Magda Linette i Kai-Lin Zhang.

Rafał Smoliński
Alicja Rosolska East News / Na zdjęciu: Alicja Rosolska

Rozstawione z numerem trzecim Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski spotkały się we wtorek z Chin-Wei Chan i Dariją Jurak. Pierwszego seta wygrała tajwańsko-chorwacka para, która w 12. gemie drugiej partii miała trzy okazje na zwieńczenie pojedynku.

Warszawianka i jej partnerka oddaliły jednak niebezpieczeństwo, po czym wyrównały stan rywalizacji. Losy pojedynku rozstrzygnął mistrzowski tie break, w którym Polka i Kanadyjka triumfowały do 5, a w całym meczu po 111 minutach 6:7(6), 7:6(3), 10-5.

Porażki w I rundzie turnieju debla doznały Magda Linette i Kai-Lin Zhang. Poznanianka i partnerująca jej Chinka nie sprostały grającym z dziką kartą Misaki Doi i Kurumi Narze. Trwające 84 minuty spotkanie Japonki zwieńczyły wynikiem 7:6(6), 6:2.

Rosolska i Dabrowski o miejsce w półfinale debla turnieju Japan Women's Open Tennis powalczą w środę. Ich przeciwniczkami będą Ukrainki Kateryna Bondarenko i Olga Sawczuk.

Japan Women's Open Tennis, Tokio (Japonia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 15 września

I runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska, 3) / Gabriela Dabrowski (Kanada, 3) - Chin-Wei Chan (Tajwan) / Darija Jurak (Chorwacja) 6:7(6), 7:6(3), 10-5

Misaki Doi (Japonia, WC) / Kurumi Nara (Japonia, WC) - Magda Linette (Polska) / Kai-Lin Zhang (Chiny) 7:6(6), 6:2

Czy Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski awansują do półfinału turnieju w Tokio?