ATP Kuala Lumpur: Michał Przysiężny o krok od drabinki głównej

Michał Przysiężny bez większych kłopotów awansował do finału eliminacji zmagań w Kuala Lumpur. Polak jeszcze ani razu w tym sezonie nie przeszedł pomyślnie kwalifikacji w imprezie ATP.

Karolina Konstańczak

Michał Przysiężny, 150. tenisista świata, w obecnym tygodniu próbuje swoich sił w eliminacjach do imprezy ATP w Kuala Lumpur. W tym sezonie naszemu reprezentantowi ani razu nie udało się przejść pomyślnie kwalifikacji i awansować do drabinki głównej turnieju tej rangi.

31-latek rozpoczął zmagania w stolicy Malezji od pokonania Christophera Rungkata w dwóch setach, a w kolejnej fazie spotkał się z Ahmedem Deedatem Abdulem Razakiem, 2050. tenisistą rankingu, który otrzymał od organizatorów dziką kartę.

Głogowianin wykorzystał czwartego break pointa i błyskawicznie przełamał 20-latka, obejmując po chwili prowadzenie 3:0. Reprezentant Malezji walczył, zmuszając Polaka do rozgrywania długich gemów, ale nie przekładało się to na jego zdobycz punktową. Po 26 minutach Przysiężny wygrał pierwszego seta 6:1. Początek drugiej odsłony to całkowita dominacja wyżej notowanego z tenisistów, który ze stratą zaledwie pięciu punktów odskoczył na 4:0. Malezyjczykowi znów udało się ugrać tylko jednego gema i po 52 minutach Polak triumfował 6:1, 6:1.

O wejście do drabinki głównej zmagań w Kuala Lumpur Przysiężny powalczy z Danielem Nguyenem. 24-letni Amerykanin jest notowany obecnie na 232. miejscu. Obaj tenisiści nigdy wcześniej nie mieli okazji rywalizować ze sobą w profesjonalnych rozgrywkach.