Mistrzostwa WTA: Martina Hingis i Sania Mirza nie do zatrzymania

Do 19 wzrosła seria wygranych meczów przez parę Martina Hingis i Sania Mirza na zawodowych kortach. W środę najlepsze deblistki świata odniosły drugie zwycięstwo w Grupie Czerwonej rozgrywanych w Singapurze Mistrzostwach WTA.

Rafał Smoliński

Najwyżej rozstawione Martina Hingis i Sania Mirza spotkały się w środę z czeskim duetem Andrea Hlavackova i Lucie Hradecka, które także odniosły zwycięstwo w pierwszym meczu Masters. W premierowej odsłonie szwajcarsko-hinduski debel błyskawicznie wyszedł na 5:1, ale seta zwieńczył dopiero w dziewiątym gemie.

W drugiej partii reprezentantki naszych południowych sąsiadów zdobyły przełamanie po tym, jak Hingis popełniła przy podwójnym błędzie podwójny błąd. Obecność trenera na korcie zmobilizowała najlepsze deblistki świata do lepszej gry. Mistrzynie Wimbledonu i US Open 2015 zapisały na swoje konto pięć kolejnych gemów, triumfując ostatecznie po 76 minutach 6:3, 6:4.

Mirza i Hingis potrzebują już tylko jednego wygranego seta, aby z pierwszego miejsca zapewnić sobie awans do półfinału. W Grupie Czerwonej wszystko jest jeszcze możliwe. W piątek rywalkami szwajcarsko-hinduskiej pary będą Tímea Babos i Kristina Mladenović. Hlaváčková i Hradecká zmierzą się natomiast z amerykańską parą Raquel Kops-Jones i Abigail Spears.

Mistrzostwa WTA, Singapur (Singapur)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 7 mln dolarów
środa, 28 października

Grupa Czerwona:

Martina Hingis (Szwajcaria, 1) / Sania Mirza (Indie, 1) - Andrea Hlaváčková (Czechy, 7) / Lucie Hradecká (Czechy, 7) 6:3, 6:4