Mistrzostwa WTA: Timea Babos i Kristina Mladenović lepsze od Amerykanek

Węgierka Timea Babos i Francuzka Kristina Mladenović wygrały z Amerykankami Raquel Kops-Jones i Abigail Spears 7:6(5), 6:2 w meczu Grupy Czerwonej Mistrzostw WTA w Singapurze.

Qin Lang / Newspixpl  / Qin Lang / Newspix.pl

W niedzielę Tímea Babos i Kristina Mladenović, finalistki Wimbledonu 2014, urwały zaledwie trzy gemy Andrei Hlavackovej i Lucie Hradeckiej. W środę Węgierka i Francuzka pokonały 7:6(5), 6:2 Raquel Kops-Jones i Abigail Spears. Amerykanki pozostają bez zwycięstwa w Mistrzostwach WTA w Singapurze. W poniedziałek przegrały z dominującymi w tym sezonie Martiną Hingis i Sanią Mirzą. Była to druga konfrontacja obu par. W styczniu w Sydney Kops-Jones i Spears pokonały Babos i Mladenović 6:7(3), 7:6(2), 10-8. Amerykanki to półfinalistki Australian Open 2014 i Wimbledonu 2015.

W drugim gemie II seta podanie oddała Babos. Przy break poincie świetny return zagrała Spears, a akcję smeczem zwieńczyła Kops-Jones. Dobrym returnem stratę przełamania natychmiast odrobiła Węgierka. Przy pomocy dwóch świetnych serwisów i odwrotnego krosa forhendowego Francuzka wróciła z 15-40 w czwartym gemie. Świetnym wolejem Mladenović uzyskała piłkę setową w tie breaku. Set dobiegł końca po podwójnym błędzie Kops-Jones.

Efektownym returnem bekhendowym Mladenović przełamała Kops-Jones w czwartym gemie II seta. W ósmym gemie Węgierka popisała się lobem w sam narożnik, a akcję wolejem wykończyła Francuzka. Mecz Mladenović zakończyła wspaniałym returnem bekhendowym.

Mladenović przy siatce grała jak pani profesor. Francuzka dysponowała również znakomitym returnem. Babos była bardzo regularna z głębi kortu. Amerykanki nie serwowały najlepiej, a szczególnie Kops-Jones, która dała się przełamać trzy razy, a na zakończenie I seta popełniła podwójny błąd. Francuzka i Węgierka były na korcie dużo bardziej aktywne i dominowały zarówno na linii końcowej, jak i przy siatce.

W trwającym 80 minut spotkaniu Babos i Mladenović zaserwowały trzy asy oraz zgarnęły 31 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kops-Jones i Spears popełniły trzy podwójne błędy, a przy własnym drugim serwisie zdobyły tylko osiem z 20 punktów. Węgierka i Francuzka miały 37 kończących uderzeń, podczas gdy Amerykanki 17. Babos i Mladenović obroniły dwa z trzech break pointów, a same przełamały rywalki trzy razy.

Mistrzostwa WTA, Singapur (Singapur)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 7 mln dolarów
środa, 28 października

Grupa Czerwona:

Timea Babos (Węgry, 4) / Kristina Mladenović (Francja, 4) - Raquel Kops-Jones (USA, 6) / Abigail Spears (USA, 6) 7:6 (5), 6:2