ATP Paryż: Słodki rewanż Andy'ego Murraya, Kei Nishikori przetrwał bombardowanie Chardy'ego

Andy Murray oddał zaledwie trzy gemy Bornie Coriciowi w meczu II rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Paryżu. Do 1/8 finału awansowali również Kei Nishikori i Grigor Dimitrow, który pokonał Marina Cilicia.

Marcin Motyka
AFP / Greg Baker / AFP / Greg Baker

W lutym tego roku w Dubaju Borna Corić sensacyjnie i bardzo łatwo (6:1, 6:3)poradził sobie z Andym Murrayem. W środę, w II rundzie imprezy ATP WorldTour Masters 1000 w Paryżu, Brytyjczyk wziął słodki rewanż. Tenisista z Dunblaneudzielił chorwackiemu nastolatkowi lekcji tenisa. Przez cały pojedynek udowadniałswoją wyższość w każdym elemencie tenisowej sztuki i zakończył mecz pewnymzwycięstwem 6:1, 6:2.

W ciągu 58 minut gry Murray posłałcztery asy, nie popełnił podwójnegobłędu serwisowego, po trafionympierwszym podaniu zdobył 20 z 22rozegranych punktów, zagrał 13winnerów (Corić tylko cztery),popełnił dziesięć niewymuszonychbłędów (Chorwat 21), ani razu niemusiał bronić się przedprzełamaniem i wykorzystał cztery zpięciu break pointów.

Brytyjczyk w III rundzie zmierzy sięz Davidem Goffinem, którego pokonałw zeszłorocznym Wimbledonie.Rozstawiony z numerem 16. Belg wśrodę wygrał 6:2, 6:2 zkwalifikantem, Dusanem Lajoviciem.

Jeremy Chardy w meczu przeciwKeiowiNishikoriemu wytoczyłnajcięższe działa. Francuzzaserwował 18 asów i posłał 43zagrania kończące, ale popełnił aż62 błędy własne i pary starczyło mujedynie na dwa sety. Japończykprzetrwał bombardowanie ze stronyreprezentanta gospodarzy izwyciężył 7:6(4), 6:7(6), 6:1.

O ćwierćfinał Nishikori, turniejowa "szóstka", powalczy z innym Francuzem,Richardem Gasquetem, z którym ma bilans 0-5, w tym przegrał w haliBercy przed dwoma laty. Tenisista z Béziers w starciu dwóch jednoręcznychbekhendów okazał się lepszy od Leonardo Mayera, wygrywając 6:2,7:5. - W pierwszym secie Leonardo popełnił wiele błędów. Drugi był zdecydowanietrudniejszy. Jestem trochę zmęczony, bo w ostatnim czasie rozegrałem wielemeczów, ale czuję się w dobrej formie. To mój ostatni turniej w sezonie, więc chcędać z siebie wszystko - powiedział Gasquet.

Marin Cilić może mieć do siebie żal o niewykorzystane okazje. Chorwat miał aż dziesięć szans na przełamanie, ale wszystkie zmarnował i przegrał 6:7(3), 6:7(2) z Grigorem Dimitrowem, który natomiast w całym ponad dwugodzinnym meczu nie miał ani jednego break pointa. Bułgar w III rundzie stanie naprzeciw oznaczonego numerem ósmym Davida Ferrera.

Bez straty seta i podania w środę triumfował także John Isner. Amerykanin wyeliminował pogromcę z kwalifikacji Jerzego Janowicza, Aljaza Bedene, zapisując na swoim koncie 49 z 57 wygranych punktów przy własnym serwisie, 22 asy, 40 winnerów i jedno przełamanie. Rozstawiony z "13" Isner o ćwierćfinał zagra z lepszym z pary Andreas Seppi - Roger Federer.