Finały ATP World Tour: Honorowa wygrana Fabio Fogniniego i Simone Bolellego

Fabio Fognini i Simone Bolelli zakończyli rywalizację w Grupie A na ostatnim miejscu, ale w swoim trzecim meczu w londyńskich Finałach ATP World Tour zdołali pokonać Rohana Bopannę i Florina Mergeę 6:4, 1:6, 10-5.

Rafał Smoliński

Już przed czwartkowym meczem pewne było, że Rohan Bopanna i Florin Mergea awansują do półfinału Masters z pierwszego miejsca w Grupie A, zaś Simone Bolelli i Fabio Fognini zakończą zmagania na ostatniej pozycji. Stawką pojedynku było jednak 200 punktów do rankingu deblowego i nagroda pieniężna.

W premierowej odsłonie lepsi o jedno przełamanie okazali się Włosi, ale w drugim secie klasę pokazał hindusko-rumuński debel, który postarał się o dwa breaki. Decydujący o losach spotkania super tie break był jednak popisem triumfatorów tegorocznego Australian Open, którzy błyskawicznie wyszli na 5-1, by po 61 minutach zwyciężyć 6:4, 1:6, 10-5.

Dla Włochów była to pierwsza w karierze wygrana w Finałach ATP World Tour, która pozwoli im zakończyć zmagania z podniesionym czołem. Bopanna i Mergea swoich półfinałowych przeciwników poznają w piątek, kiedy to zwieńczona zostanie rywalizacja w Grupie B.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 7 mln dolarów
czwartek, 19 listopada

GRA PODWÓJNA

Grupa A (Arthur Ashe, Stan Smith):

Simone Bolelli (Włochy, 5) / Fabio Fognini (Włochy, 5) - Rohan Bopanna (Indie, 8) / Florin Mergea (Rumunia, 8) 6:4, 1:6, 10-5