KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Finały ATP World Tour: Wyniki i tabele

Novak Djoković będzie chciał po raz czwarty z rzędu wygrać kończący tenisowy sezon turniej Masters. W grze podwójnej zaprezentują się Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

GRA POJEDYNCZA

FINAŁ:

niedziela, 22 listopada

Novak Djoković (Serbia, 1) - Roger Federer (Szwajcaria, 3) 6:3, 6:4

PÓŁFINAŁ:

sobota, 21 listopada

Novak Djoković (Serbia, 1) - Rafael Nadal (Hiszpania, 5) 6:3, 6:3
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Stan Wawrinka (Szwajcaria, 4) 7:5, 6:3

FAZA GRUPOWA:

Grupa A (Stan Smith)

niedziela, 15 listopada

Novak Djoković (Serbia, 1) - Kei Nishikori (Japonia, 8) 6:1, 6:1
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Tomáš Berdych (Czechy, 6) 6:4, 6:2

wtorek, 17 listopada

Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Novak Djoković (Serbia, 1) 7:5, 6:2
Kei Nishikori (Japonia, 8) - Tomáš Berdych (Czechy, 6) 7:5, 3:6, 6:3

czwartek, 19 listopada

Novak Djoković (Serbia, 1) - Tomáš Berdych (Czechy, 6) 6:3, 7:5
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Kei Nishikori (Japonia, 8) 7:5, 4:6, 6:4

Tabela Grupy A

M Zawodnik Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Roger Federer 3 3 6-1 86 42-28 60
2 Novak Djoković 3 2 4-2 67 32-23 58
3 Kei Nishikori 3 1 3-5 38 33-43 43
4 Tomáš Berdych 3 0 1-6 14 28-41 41


Grupa B (Ilie Năstase)

poniedziałek, 16 listopada

Andy Murray (Wielka Brytania, 2) - David Ferrer (Hiszpania, 7) 6:4, 6:4
Rafael Nadal (Hiszpania, 5) - Stan Wawrinka (Szwajcaria, 4) 6:3, 6:2

środa, 18 listopada

Rafael Nadal (Hiszpania, 5) - Andy Murray (Wielka Brytania, 2) 6:4, 6:1
Stan Wawrinka (Szwajcaria, 4) - David Ferrer (Hiszpania, 7) 7:5, 6:2

piątek, 20 listopada

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 4) - Andy Murray (Wielka Brytania, 2) 7:6(4), 6:4
Rafael Nadal (Hiszpania, 5) - David Ferrer (Hiszpania, 7) 6:7(2), 6:3, 6:4

Tabela Grupy B

M Zawodnik Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Rafael Nadal 3 3 6-1 86 42-24 64
2 Stan Wawrinka 3 2 4-2 67 31-29 52
3 Andy Murray 3 1 2-4 33 27-33 45
4 David Ferrer 3 0 1-6 14 29-43 40


GRA PODWÓJNA

FINAŁ:

niedziela, 22 listopada

Jean-Julien Rojer (Holandia, 2) / Horia Tecău (Rumunia, 2) - Rohan Bopanna (Indie, 8) / Florin Mergea (Rumunia, 8) 6:4, 6:3

PÓŁFINAŁ:

sobota, 21 listopada

Jean-Julien Rojer (Holandia, 2) / Horia Tecău (Rumunia, 2) - Bob Bryan (USA, 1) / Mike Bryan (USA, 1) 6:4, 6:4

Rohan Bopanna (Indie, 8) / Florin Mergea (Rumunia, 8) - Ivan Dodig (Chorwacja, 3) / Marcelo Melo (Brazylia, 3) 6:4, 6:2

FAZA GRUPOWA:

Grupa A (Arthur Ashe, Stan Smith)

niedziela, 15 listopada

Jamie Murray (Wielka Brytania, 4) / John Peers (Australia, 4) - Simone Bolelli (Włochy, 5) / Fabio Fognini (Włochy, 5) 7:6(5), 3:6, 11-9

Rohan Bopanna (Indie, 8) / Florin Mergea (Rumunia, 8) - Bob Bryan (USA, 1) / Mike Bryan (USA, 1) 6:4, 6:3

wtorek, 17 listopada

Bob Bryan (USA, 1) / Mike Bryan (USA, 1) - Simone Bolelli (Włochy, 5) / Fabio Fognini (Włochy, 5) 6:3, 6:2

Rohan Bopanna (Indie, 8) / Florin Mergea (Rumunia, 8) - Jamie Murray (Wielka Brytania, 4) / John Peers (Australia, 4) 6:3, 7:6(5)

czwartek, 19 listopada

Bob Bryan (USA, 1) / Mike Bryan (USA, 1) - Jamie Murray (Wielka Brytania, 4) / John Peers (Australia, 4) 6:7(5), 7:6(5), 16-14

Simone Bolelli (Włochy, 5) / Fabio Fognini (Włochy, 5) - Rohan Bopanna (Indie, 8) / Florin Mergea (Rumunia, 8) 6:4, 1:6, 10-5

Tabela Grupy A

M Zawodnicy Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Rohan Bopanna i Florin Mergea 3 2 5-2 71 35-24 59
2 Bob Bryan i Mike Bryan 3 2 4-3 57 33-30 52
3 Jamie Murray i John Peers 3 1 3-5 38 33-39 46
4 Simone Bolelli i Fabio Fognini 3 1 3-5 38 25-33 43


Grupa B (Peter Fleming, John McEnroe)

poniedziałek, 16 listopada

Jean-Julien Rojer (Holandia, 2) / Horia Tecău (Rumunia, 2) - Marcin Matkowski (Polska, 7) / Nenad Zimonjić (Serbia, 7) 6:2, 6:4

Ivan Dodig (Chorwacja, 3) / Marcelo Melo (Brazylia, 3) - Pierre-Hugues Herbert (Francja, 6) / Nicolas Mahut (Francja, 6) 3:6, 7:6(4), 10-7

środa, 18 listopada

Jean-Julien Rojer (Holandia, 2) / Horia Tecău (Rumunia, 2) - Ivan Dodig (Chorwacja, 3) / Marcelo Melo (Brazylia, 3) 6:4, 7:6(3)

Pierre-Hugues Herbert (Francja, 6) / Nicolas Mahut (Francja, 6) - Marcin Matkowski (Polska, 7) / Nenad Zimonjić (Serbia, 7) 5:7, 6:3, 10-8

piątek, 20 listopada

Jean-Julien Rojer (Holandia, 2) / Horia Tecău (Rumunia, 2) - Pierre-Hugues Herbert (Francja, 6) / Nicolas Mahut (Francja, 6) 6:4, 7:5

Ivan Dodig (Chorwacja, 3) / Marcelo Melo (Brazylia, 3) - Marcin Matkowski (Polska, 7) / Nenad Zimonjić (Serbia, 7) 3:6, 7:5, 10-6

Tabela Grupy B

M Zawodnicy Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Jean-Julien Rojer i Horia Tecău 3 3 6-0 100 38-25 60
2 Ivan Dodig i Marcelo Melo 3 2 4-4 50 32-36 47
3 Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut 3 1 3-5 38 33-34 49
4 Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić 3 0 2-6 25 27-35 44


O kolejności w grupie decydują kolejno: 1) liczba zwycięstw; 2) liczba zagranych meczów; 3) wynik bezpośredniego meczu, gdy dwóch zawodników ma taką samą liczbę zwycięstw i meczów; 4) przy trzech zawodnikach: a) gdy jeden ma mniejszą liczbę meczów, to awansuje ten z dwóch pozostałych, który wygrał bezpośredni mecz w Londynie, b)* wyższy procent wygranych setów, c)** wyższy procent wygranych gemów, d) pozycja w rankingu.
* Jeżeli jeden z trzech zawodników będzie miał wyższy lub mniejszy procent setów, to o miejscu dwóch pozostałych zadecyduje bezpośredni mecz.
** Jeżeli jeden z trzech zawodników będzie miał wyższy lub mniejszy procent gemów, to o miejscu dwóch pozostałych zadecyduje bezpośredni mecz.

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×