Australian Open: Lucie Safarova wycofała się z turnieju, Czeszka nie obroni tytułu

Lucie Safarova zrezygnowała z udziału w wielkoszlemowym Australian Open. Przyczyną decyzji Czeszki jest infekcja bakteryjna z jaką zmaga się od września ubiegłego roku.

Kacper Kowalczyk
Kacper Kowalczyk
East News

Lucie Safarova miała rozpocząć nowy sezon z wysokiego "C" - od występu Pucharze Hopmana w parze z Jiřím Veselým, później przenieść się do Sydney, aby na ostatnie dwa tygodnie stycznia przystąpić do Australian Open w jak najlepszej formie.

Wykonanie tych ambitnych planów Czeszce uniemożliwiło infekcja bakteryjna, z którą zmaga się już od września ubiegłego roku. Safarova wycofała się ze wszystkich trzech imprez, również z tej wielkoszlemowej, najważniejszej w pierwszym kwartale nowego sezonu. Dziewiąta rakieta świata miała u boku Bethanie Mattek-Sands stanąć w Melbourne do obrony tytułu w grze podwójnej.

Z udziału w Australian Open 2016 zrezygnowała także Galina Woskobojewa. Dla Kazaszki miał być to pierwszy występ na zawodowych kortach od marca 2014. W turnieju głównym w Melbourne nieobecne zastąpią Kiki Bertens i Jarmila Wolfe.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×