WTA Kaohsiung: Doi pokonała Pliskovą, Sevastova wygrała maraton z Kucovą

Rozstawiona z drugim numerem Misaki Doi pokonała w dwóch setach Kristynę Pliskovą i awansowała do II rundy turnieju WTA International na kortach twardych w Kaohsiung. Do dalszej fazy zakwalifikowała się również Anastasija Sevastova.

Rafał Smoliński

Oznaczona "dwójką" Misaki Doi jest największą po Venus Williams gwiazdą premierowej edycji Taiwan Open. Notowana na 61. miejscu w rankingu WTA Japonka zmierzyła się z Kristyną Pliskovą i po 62 minutach zwyciężyła 6:3, 6:4. Czeszka posłała dziewięć asów, ale i zanotowała siedem podwójnych błędów oraz czterokrotnie nie utrzymała podania. Doi wzięła rewanż za porażkę doznaną w 2009 roku w futuresie w Noto i o miejsce w ćwierćfinale powalczy w czwartek albo z Magdą Linette, albo z Yafan Wang.

Anastasija Sevastova, która dzięki dobrym rezultatom w ostatnich miesiącach szybko awansowała w rankingu i jest już 103. rakietą globu, stoczyła w poniedziałek trzysetowy bój z Kristiną Kucovą. Słowaczka wygrała premierową odsłonę 6:4, ale w dwóch kolejnych okazała się gorsza po tie breaku. Kucova wypracowała aż 20 break pointów, ale wykorzystała tylko siedem z nich. Po 139 minutach Sevastova zwyciężyła 4:6, 7:6(0), 7:6(3), uzyskując przepustkę do II rundy turnieju w Kaohsiung.

Pojedynek Sevastovej z Kucovą nie był najdłuższym w poniedziałkowej serii gier. Później z kortu zeszły Yuxuan Zhang i Hiroko Kuwata, choć ich spotkanie mogło się skończyć wcześniej, gdyby Japonka utrzymała serwis na mecz w drugim secie. Reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni, która dostała się do głównej drabinki jako "szczęśliwa przegrana" z eliminacji, nie poradziła sobie jednak z presją i po 161 minutach zwycięstwo 5:7, 7:6(3), 6:2 odniosła Zhang.

W ostatnim singlowym meczu dnia doszło do starcia dwóch kwalifikantek, w którym Japonka Miyu Kato pokonała Francuzkę Sherazad Reix 7:6(1), 6:3. Na wtorek organizatorzy Taiwan Open zaplanowali do rozegrania dziewięć kolejnych spotkań I rundy.