WTA Kaohsiung: Su-Wei Hsieh pokonała podopieczną Redfoo i uratowała honor gospodarzy

Su-Wei Hsieh jako jedyna reprezentantka gospodarzy zameldowała się w II rundzie turnieju WTA w Kaohsiung. Tajwanka wyeliminowała w trzech setach kwalifikantkę Ayakę Okuno.

Kacper Kowalczyk

Rozgrywki WTA powróciły na Tajwan po 22 latach przerwy. W ledwie trzyletniej historii zawodów w Tajpej, dwukrotnie (1993, 1994) triumfatorką okazywała się reprezentantka gospodarzy, Wang Shi-ting.

Po niespodziewanym awansie Tajwanek do baraży o Grupę Światową II Pucharu Federacji, kibice mogli oczekiwać w Kaohsiung nawiązania do sukcesów z lat 90. Z trzech reprezentantek Republiki Chińskiej w turnieju głównym, które zdążyły rozegrać pojedynek I rundy, zwycięstwo odniosła tylko Su-Wei Hsieh.

Pochodząca właśnie z Kaohsiung 30-latka pokonała Ayakę Okuno, której trenerem od 2010 roku jest Stefan Gordy, znany bardziej pod pseudonimem Redfoo. Dla Japonki, która przeszła dwustopniowe eliminacje był to debiut w głównej drabince zawodów WTA. O awans do ćwierćfinału Hsieh zmierzy się z Mandy Minellą, pogromczynią innej reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni Naomi Osaki.

Kai-Chen Chang nie zdołała przerwać zwycięskiej passy Stefanie Vögele. Pomimo zdecydowanego zwycięstwa Tajwanki w I secie i prowadzenia 3:0 w decydującej partii, to Szwajcarka awansowała do kolejnej fazy. Tam przeciwniczką triumfatorki zawodów ITF we francuskim Andrezieux-Boutheon będzie występująca z numerem piątym Saisai Zheng.

Jedyną tenisistką rozstawioną, której nie udało się wygrać pojedynku w I rundzie była Alison Riske. Amerykanka nie wykorzystała serwisu przy stanie 6:5 w II secie i prowadzenia 3-1 w tiebreaku i przegrała z Donną Vekić, dla której to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Dopiero w środę na kortach w Kaohsiung pojawią się turniejowa "jedynka" Venus Williams i Magda Linette, które w miniony weekend walczyły w meczu Pucharu Federacji na Hawajach.