WTA Dubaj: Simona Halep pokonana przez Anę Ivanović, porażka Carli Suarez

Rumunka Simona Halep przegrała z Serbką Aną Ivanović w II rundzie turnieju WTA Premier w Dubaju. Z imprezy odpadła również Hiszpanka Carla Suarez.

PAP/EPA / ALI HAIDER

Rok temu Simona Halep zdobyła w Dubaju tytuł. Tym razem Rumunka nie wygrała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nawet jednego meczu. W I rundzie miała wolny los, a w walce o ćwierćfinał przegrała 6:7(2), 2:6 z Aną Ivanović (WTA 17). W pierwszym secie trzecia rakieta świata nie wykorzystała prowadzenia 5:3 oraz piłki setowej przy 5:4.

W trwającym godzinę i 52 minuty spotkaniu Halep zdobyła tylko siedem z 24 punktów przy swoim drugim podaniu. Ivanović obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama przełamała rywalkę cztery razy. Serbce naliczono 26 kończących uderzeń i 34 niewymuszone błędy. Rumunce zanotowano 14 piłek wygranych bezpośrednio i 36 pomyłek. Ivanović wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z Halep.

- Szczerze mówiąc, jestem zachwycona. W pierwszym secie była wielka walka. Simona to świetna zawodniczka i naprawdę musiałam podnieść poziom mojej gry i myślę, że to zrobiłam. Nie było łatwo, ale jestem podekscytowana, że udało mi się ją pokonać - powiedziała Ivanović. Spotkanie było dwa razy przerywane. - Byłam trochę zaniepokojona, ponieważ były momenty, gdy padał deszcze i gdy przestawał. Myślę, że obie chciałyśmy kontynuować grę, ale było trochę ślisko. Musiałam zachować spokój i jestem zadowolona, że udało mi się to zrobić.

Kolejną rywalką Serbki będzie Barbora Strycova (WTA 47), która wróciła ze stanu 2:6, 0:3 i pokonała 2:6, 6:3, 6:1 Julię Görges (WTA 54). W ciągu godziny i 44 minut Niemka popełniła pięć podwójnych błędów. Czeszka wykorzystała pięć z 12 break pointów. Ivanović wygrała wszystkie trzy dotychczasowe mecze ze Strycovą i straciła w nich łącznie 14 gemów.

Z powodu opadów deszczu gry zostały na kilka godziny zawieszone. Caroline Garcia  (WTA 38) prowadziła z Carlą Suarez (WTA 11) 4:6, 6:4, 5:3, gdy zawodniczki musiały udać się do szatni. Długa przerwa nie wybiła Francuzki z rytmu i dokończenie spotkania trwało bardzo krótko. W ciągu dwóch godzin i 17 minut zaserwowała ona pięć asów i wykorzystała pięć z 10 break pointów.

Sara Errani (WTA 22) rozbiła 6:3, 6:0 Jarosławę Szwiedową (WTA 82). W trwającym 59 minut spotkaniu Kazaszka zdobyła tylko 11 z 37 punktów w swoich gemach serwisowych. Włoszka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)