ATP Acapulco: Porażka Mariusza Fyrstenberga i Santiago Gonzaleza w ćwierćfinale

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez nie zdołali awansować do półfinału deblowych zmagań w Acapulco. Polaka i Meksykanina zatrzymali rozstawieni z numerem czwartym Treat Huey i Maks Mirny.

Karolina Konstańczak

Mariusz Fyrstenberg wraz z Santiago Gonzalezem wzięli udział w turnieju organizowanym w Acapulco. Polak i Meksykanin w meczu otwarcia okazali się lepsi od pary Steve Johnson / Sam Querrey, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału. Na tym etapie imprezy nasz reprezentant i jego partner spotkali się z rozstawionymi z numerem czwartym Maksem Mirnym i Treatem Hueyem.

W premierowej odsłonie to Mirny i Huey mieli spore problemy przy własnych podaniach, jednak zdołali obronić aż siedem break pointów i objąć prowadzenie 6:5. Wówczas Polakowi i Meksykaninowi przytrafił się jedyny w secie słabszy gem, który kosztował ich przegraną 5:7.

W drugiej partii rywale Fyrstenberga i Gonzaleza odskoczyli na 4:1, mając w zapasie przewagę przełamania. W siódmym gemie Polak i Meksykanin mieli okazję na odrobienie strat, jednak nie zdołali jej wykorzystać. Para z polskim akcentem próbowała jeszcze przedłużyć pojedynek, ale znów straciła serwis. Finalnie po godzinie i 13 minutach Mirny i Huei triumfowali 7:5, 6:2 i awansowali do półfinału deblowych zmagań w Acapulco.

W najlepszej "czwórce" turnieju Białorusin i reprezentant Filipin spotkają się z rozstawionymi z numerem pierwszym Juanem Sebastianem Cabalem i Robertem Farahem.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)
ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 1,413 mln dolarów
czwartek, 25 lutego

ćwierćfinał gry podwójnej:

Treat Huey (Filipiny, 4) / Maks Mirny (Białoruś, 4) - Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Santiago Gonzalez (Meksyk) 7:5, 6:2

Źródło: TVP S.A.