ATP Acapulco: Dominic Thiem nie zwalnia tempa, Austriak zagra o tytuł z Bernardem Tomiciem

Austriak Dominic Thiem pokonał Amerykanina Sama Querreya i awansował do finału turnieju ATP World Tour 500 rozgrywanego na kortach twardych w Acapulco.

EPA/How Hwee Young / EPA/How Hwee Young

Dominic Thiem (ATP 15) nie przestaje zaskakiwać. W lutym wywalczył tytuł w Buenos Aires, pokonując po drodze Rafaela Nadala, oraz osiągnął półfinał w Rio de Janeiro. Na koniec miesiąca wystąpi jeszcze w finale w Acapulco. W piątek pokonał 6:2, 6:2 Sama Querreya (ATP 43). 22-letni Austriak to najmłodszy tenisista w Top 32 rankingu ATP. W trwającym 57 minut spotkaniu Thiem zaserwowała cztery asy, zdobył 25 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i w każdym secie przełamał rywala po jednym razie.

Bernard Tomić (ATP 21) pokonał 1:6, 6:4, 6:3 Ołeksandra Dołgopołowa (ATP 32) i osiągnął pierwszy w karierze finał turnieju rangi ATP World Tour 500. W ciągu godziny i 45 minut Ukrainiec zaserwował 12 asów, a Australijczyk pięć. W tym zaciętym pojedynku obaj tenisiści podzielili się punktami po równo (86-86) i uzyskali po cztery przełamania.

Tomić poprawił na 4-6 bilans wszystkich meczów z Dołgopołowem. - Wielu czołowych tenisistów świata nie lubi grać z Ołeksandrem, jest to bardzo trudne. Rafa [Nadal] i Novak [Djoković] mówią, że to bardzo wymagający rywal i to się potwierdziło w tym meczu. Poziom jego gry w pierwszym secie był dla mnie za wysoki. Wiedziałem, że aby dotrzymać mu kroku muszę wykorzystywać moje okazje. Zawsze grałem dobrze w turniejach [ATP World Tour] 250 i w wielkoszlemowych, ale nigdy w 500. Jestem bardzo zadowolony, że awansowałem tutaj do finału - powiedział Tomić.

Thiem również nigdy wcześniej nie grał w tak dużym finale. Wygrał cztery turnieje, wszystkie rangi ATP World Tour 250 (Nicea, Umag i Gstad w 2015, Buenos Aires w 2016). Poza tym wystąpił jeszcze w finale w Kitzbühel dwa lata temu i przegrał z Davidem Goffinem. Bilans meczów o tytuł Tomicia w głównym cyklu to 3-1. Triumfował w Sydney (2013) i dwa razy w Bogocie (2014, 2015). W 2014 roku w Sydney przegrał z Juanem Martinem del Potro. Australijczyk zmierzy się z Thiemem po raz pierwszy.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)