WTA Monterrey: Wygrana Karoliny Woźniackiej, Johanna Konta w ćwierćfinale

Dunka Karolina Woźniacka pokonała Białorusinkę Olgę Goworcową i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Monterrey.

AFP / Fot. AFP

Karolina Woźniacka (WTA 22) nie miała ostatnio dobrej passy. W Australian Open i Sankt Petersburgu nie wygrała nawet jednego meczu, a w Ad-Dausze w III rundzie uległa Jelenie Wiesninie. Rywalizację w Monterrey Dunka miała rozpocząć we wtorek, ale na przeszkodzie stanął deszcz. Dzień później była liderka rankingu pokonała 6:1, 6:2 Olgę Goworcową (WTA 83).

W drugim secie Woźniacka od 0:2 zdobyła sześć gemów. W trwającym 68 minut spotkaniu zaserwowała dwa asy, zdobyła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu, obroniła trzy z czterech break pointów i pięć razy przełamała rywalkę. Kolejną rywalką Dunki będzie Chorwatka Mirjana Lucić-Baroni (WTA 71), którą w ubiegłym sezonie pokonała w Linzu po trzysetowej batalii.

Sara Errani (WTA 17) wróciła z 2:4 w trzecim secie i wygrała 6:1, 3:6, 6:4 z Magdaleną Rybarikovą (WTA 88). Słowaczka zaserwowała dziewięć asów, ale aż sześć razy straciła własne podanie. O ćwierćfinał rozstawiona z numerem pierwszym Włoszka zmierzy się z Estonką Anett Kontaveit (WTA 91), która pokonała 6:4, 6:4 Dominikę Cibulkovą (WTA 57). Słowaczka miała w Meksyku zmienne szczęście. W Acapulco zaliczyła finał, a w Monterrey potknęła się już na pierwszej przeszkodzie.

Caroline Garcia (WTA 38) zwyciężyła 6:3, 6:4 kwalifikantkę Petrę Martić (WTA 127). W ciągu 79 minut Francuzka posłała pięć asów, zdobyła 29 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z 13 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Izraelka Julia Glushko (WTA 134), którą dwa lata temu w Norymberdze pokonała w trzech setach.

W środę rozegrane zostały również trzy mecze II rundy. Półfinalistka tegorocznego Australian Open Johanna Konta (WTA 27) wygrała 7:6(6), 7:6(4) z Yaniną Wickmayer (WTA 48) po dwóch godzinach i trzech minutach walki. Brytyjka popełniła 13 podwójnych błędów, ale wróciła z 2:4 w pierwszym i z 3:5 w drugim secie.

W ćwierćfinale Konta zmierzy się z Kirsten Flipkens (WTA 73), która w belgijskim meczu pokonała 6:2, 4:6, 6:3 Alison van Uytvanck (WTA 47). W trwającym dwie godziny i 14 minut spotkaniu półfinalistka Wimbledonu 2013 zdobyła 32 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z 15 break pointów. Flipkens osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (po Auckland).

Heather Watson (WTA 84) wygrała 6:2, 6:3 z Poloną Hercog (WTA 81). Słowenka zdobyła tylko pięć z 24 punktów przy swoim drugim podaniu. Brytyjka przełamała rywalkę siedem razy i awansowała do drugiego ćwierćfinału w sezonie (po Hobart).

Abierto Monterrey Afirme, Monterrey (Meksyk)