ATP Indian Wells: Wawrinka kontynuuje zwycięską passę, Berdych rywalem Raonicia

Stan Wawrinka bez straty seta pokonał Andrieja Kuzniecowa i awansował do IV rundy turnieju ATP w Indian Wells. W poniedziałkową noc miejsce w 1/8 finału wywalczyli także Gael Monfils, Marin Cilić i Tomas Berdych, który będzie rywalem Milosa Raonicia.

Marcin Motyka
PAP/EPA / EPA/LUKAS COCH

Stan Wawrinka kontynuuje serię zwycięstw, którą rozpoczął dwa tygodnie temu, wygrywając turniej w Dubaju. W poniedziałkowym spotkaniu III rundy imprezy ATP w Indian Wells Szwajcar pokonał Andrieja Kuzniecowa, odnosząc siódmą wygraną z rzędu. Pierwszego seta meczu z Rosjaninem Wawrinka wygrał pewnie, 6:4, decydujące przełamanie uzyskując w dziesiątym gemie. Z kolei w drugiej partii musiał odrabiać straty. Przegrywał już 3:5, lecz ostatecznie zwyciężył 7:6(5).

W ciągu 81 minut gry Wawrinka zaserwował trzy asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał dwa z pięciu break pointów, posłał 20 zagrań kończących, popełnił 19 niewymuszonych błędów oraz wygrał 12 z 16 akcji przy siatce. Przeciwnikiem rozstawionego z numerem trzecim Szwajcara w 1/8 finału będzie David Goffin, z którym grał trzykrotnie i nie stracił ani jednego seta. W poniedziałek Belg, turniejowa "15", okazał się lepszy od Guido Pelli.

Jeżeli w ciągu półtorej godziny gry popełnia się ponad 30 błędów własnych i sześc razy oddaje się serwis, to nie można wygrać z tenisistą z czołówki. A właśnie z takimi statystykami mecz z Tomasem Berdychem zakończył Borna Corić. Utalentowany Chorwat walczył ambitnie, ale uległ oznaczonemu numerem siódmym Czechowi 1:6, 6:7(3).

Berdycha (trzy asy, 24 uderzenia kończące i 26 niewymuszonych błędów) w IV rundzie czeka trudne zadanie - mecz z Milosem Raoniciem. Z Kanadyjczykiem Czech mierzył się jak dotąd pięciokrotnie i trzy razy przegrał, a wszystkie porażki poniósł na nawierzchni twardej.

Gael Monfils odprawił z kwitkiem kolejnego Hiszpana. Po zwycięstwie II rundzie nad Pablo Carreno w 1/16 finału BNP Paribas Open Francuz wyeliminował Alberta Ramosa. Rozstawiony z numerem 13. Monfils zwyciężył 6:1, 6:3 w 68 minut i jego kolejnym rywalem będzie sensacyjny pogromca Andy'ego Murraya, Federico Delbonis.

Richard Gasquet podniósł się po gładko przegranym pierwszym secie w rywalizacji z Ołeksandrem Dołgopołowem i pokonał Ukraińca 2:6, 6:2, 6:1. O ćwierćfinał Francuz powalczy z Marinem Ciliciem, z którym wygrał oba dotychczas rozegrane mecze. W poniedziałek Chorwat ograł w dwóch setach Leonardo Mayera.