ATP Indian Wells: Porażki Wawrinki i Gasqueta, Raonić wygrał z Berdychem

Stan Wawrinka oraz Richard Gasquet doznali niespodziewanych porażek i zakończyli swoją przygodę z turniejem ATP w Indian Wells na IV rundzie. Milos Raonić awansował do ćwierćfinału bez straty seta, pokonując w środę Tomasa Berdycha.

Marcin Motyka
PAP/EPA / EPA/LUKAS COCH

Na siedmiu dobiegła końca seria wygranych meczów przez Stana Wawrinkę. Szwajcar, który przed trzema tygodniami triumfował w Dubaju, a w Indian Wells pewnie przeszedł dwie pierwsze rundy, w meczu 1/8 finału musiał uznać wyższość Davida Goffina. Rozstawiony z numerem trzecim Wawrinka przegrał z Belgiem w trzech setach po meczu pełnym zwrotów sytuacji.

Goffin wygrał pierwszego seta 6:3, a w drugim objął prowadzenie z podwójnym przełamaniem. Sfrustrowany Wawrinka wyżył swoją złość na rakiecie, po czym ruszył w pogoń. Szwajcar wygrał tę odsłonę 7:5, mimo że przegrywał 0:4, a później 3:5.

W trzeciej partii znów to Goffin nadawał ton grze, ale ponownie wypuścił z rąk prowadzenie, tym razem 5:2. O losach meczu decydować musiał tie break. W nim przy stanie 5-5 Wawrinka popełnił niewybaczalny błąd - przestrzelił łatwy smecz, co dało meczbola Goffinowi. Belg wykorzystał swoją szansę i mógł się cieszyć z niespodziewanego zwycięstwa.

Goffin w ciągu dwóch godzin i 25 minut gry zaserwował dwa asy, sześciokrotnie został przełamany, wykorzystał siedem z 11 break pointów, posłał 25 zagrań kończących i popełnił 39 niewymuszonych błędów (Wawrince naliczono 33 winnery i 56 pomyłek własnych).

Tym samym 25-latek z Liege został pierwszym w historii belgijskim tenisistą, który awansował do ćwierćfinału turnieju w Indian Wells. W tej fazie zawodów zmierzy się z Marinem Cilicien. Chorwat, turniejowa "dziesiątka", w 1/8 finału okazał się lepszy od oznaczonego numerem ósmym Richarda Gasqueta, zwyciężając 7:5, 5:7, 6:2.

Milos Raonić podwyższył na 4-2 bilans bezpośrednich konfrontacji z Tomasem Berdychem. W środę Kanadyjczyk ani razu nie dał się przełamać i pokonał Czecha 6:4, 7:6(7), w drugiej partii broniąc dwóch piłek setowych. Rozstawiony z numerem 12. Raonić, który zaserwował osiem asów i wykorzystał jednego z trzech break pointów, w 1/4 finału zmierzy się z lepszym z pary Gael Monfils - Federico Delbonis.