WTA Miami: Daria Kasatkina rywalką Simony Halep, awans Margarity Gasparian

Rosjanka Daria Kasatkina pokonała Ukrainkę Katerynę Bondarenko i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Miami.

AFP / AL BELLO / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP

Daria Kasatkina (WTA 36) sezon zaczynała jako 75. rakieta globu. III runda Australian Open, półfinał w Sankt Petersburgu i ćwierćfinał w Indian Wells pozwoliły 18-letniej Rosjance awansować do czołowej "40". Na otwarcie turnieju w Miami pokonała 6:2, 1:6, 6:2 Katerynę Bondarenko (WTA 59). Ukrainka również bardzo dobrze rozpoczęła sezon (III runda Australian Open i IV w Indian Wells). W trwającym 93 minuty spotkaniu Kasatkina popełniła sześć podwójnych błędów. Pięć razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała siedem z ośmiu break pointów. Kolejną rywalką Rosjanki będzie Simona Halep (WTA 5).

Ćwierćfinalistka tegorocznego Australian Open Shuai Zhang (WTA 68) rozbiła 6:1, 6:2 mistrzynię juniorskiego Wimbledonu 2015 Sofiję Żuk (WTA 775). W ciągu 59 minut Chinka obroniła cztery break pointy, a sama przełamała rywalkę pięć razy. Margarita Gasparian (WTA 41) wygrała 6:3, 7:5 z Anniką Beck (WTA 40). Była to konfrontacja dwóch tenisistek, które w tegorocznym Australian Open doszły do IV rundy.

Półfinalistka US Open 2014 Shuai Peng (WTA 664) pokonała 6:3, 7:5 ćwierćfinalistkę Rolanda Garrosa 2015 Alison van Uytvanck (WTA 53). W drugim secie Chinka wróciła ze stanu 2:5 i wygrała pierwszy mecz w głównym cyklu od lutego 2015 roku. Po Rolandzie Garrosie 2015 Peng pauzowała z powodu kontuzji pleców. Na korty wróciła dopiero w tym miesiącu w Indian Wells.

Ćwierćfinalistka Wimbledonu 2014 Barbora Strycova (WTA 32) pokonała 6:2, 6:0 Annę-Lenę Friedsam (WTA 52). Czeszka zdobyła 20 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 10 break pointów. W II rundzie zmierzy się z Andżeliką Kerber (WTA 3), z którą ma bilans meczów 0-3. Szybko pnąca się w górę rankingu Nicole Gibbs (WTA 74) wygrała 6:4, 6:2 z Julią Putincewą (WTA 58). Amerykanka, która w styczniu była poza Top 100 rankingu, w ostatnich tygodniach osiągnęła ćwierćfinał w Monterrey i IV rundę w Indian Wells.

Madison Brengle (WTA 60) wróciła z 2:4 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:3 Camilę Giorgi (WTA 43). Włoszka w ciągu 80 minut popełniła siedem podwójnych błędów. W II rundzie Amerykanka zmierzy się z Anną Schmiedlovą (WTA 30), mistrzynią turnieju w Katowicach z ubiegłego sezonu.

Półfinalistka Wimbledonu 2013 Kirsten Flipkens (WTA 65) wróciła z 0:3 w pierwszym secie i wygrała 7:6(4), 6:2 z Laurą Robson (WTA 504). Belgijka zaserwowała pięć asów, obroniła osiem z 10 break pointów i wykorzystała cztery z dziewięciu okazji na przełamanie.