Challenger Neapol: Zwycięskie otwarcie Tomasza Bednarka i Alessandro Giannessiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

Tomasz Bednarek i Alessandro Giannessi awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej challengera w Neapolu. We wtorek polsko-włoska para bez straty seta pokonała reprezentantów gospodarzy.

Dla Tomasza Bednarka to pierwszy występ w imprezie rangi ATP Challenger Tour od listopada ubiegłego roku. Wówczas Polak wraz z Denisem Mołczanowem doszedł do półfinału zawodów w Ortisei. W tym tygodniu pabianiczanin zdecydował się na występ w Neapolu, gdzie partneruje mu Alessandro Giannessi.

W I rundzie turnieju Capri Watch Cup Polak i Włoch trafili na grających z dziką kartą reprezentantów gospodarzy Edoardo Eremina i Lorenzo Sonego. Od pierwszej do ostatniej piłki mecz był bardzo wyrównany, ale zakończył się zwycięstwem Bednarka i Giannessiego 7:6(1), 6:3.

W ciągu 71 minut gry polsko-włoski duet posłał jednego asa, popełnił trzy podwójne błędy serwisowe, dwa razy został przełamany, wykorzystał trzy z pięciu break pointów oraz łącznie zdobył 62 punkty, o sześć więcej od rywali.

Ćwierćfinałowymi przeciwnikami Bednarka i Giannessiego będą rozstawieni z numerem pierwszym Aleksander Bury i Adil Shamasdin bądź para Andrea Arnaboldi / Flavio Cipolla.

W grze podwójnej challengera w Neapolu zaprezentuje się także inny biało-czerwony duet, Mateusz Kowalczyk / Adam Majchrowicz, który w środę zmierzy się z Włochami Salvatore Caruso i Gianlucą Naso.

Capri Watch Cup, Neapol (Włochy) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro wtorek, 5 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / Alessandro Giannessi (Włochy) - Edoardo Eremin (Włochy, WC) / Lorenzo Sonego (Włochy, WC) 7:6(1), 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Tomasz Bednarek i Alessandro Giannessi awansują do półfinału?