To już koniec turnieju WTA w Katowicach, Szwajcarzy przejmują licencję od Polaków!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik / Tenis
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Tenis
zdjęcie autora artykułu

Szwajcarski Związek Tenisowy poinformował, że od 2017 roku w kalendarzu WTA znajdzie się zupełnie nowy halowy turniej, rozgrywany na kortach twardych w Biel. Zawody zastąpią jedyną polską imprezę tej rangi, Katowice Open.

W tym artykule dowiesz się o:

Od 2008 roku, kiedy to po raz ostatni rozegrano Zurich Open, w kalendarzu WTA brakowało turnieju rozgrywanego w Szwajcarii. Od przyszłego sezonu ma się to zmienić. Oprócz zawodów w Gstaad, które odbędą się już w lipcu tego roku, Helweci ugoszczą rywalki w kwietniu 2017.

Miejscem rozgrywania turnieju ma być jedna z najnowszych inwestycji Szwajcarskiego Związku Tenisowego - nowa hala w Biel, której otwarcie planowane jest na luty przyszłego roku, a największy z obiektów ma pomieścić trzy tysiące widzów.

- Jesteśmy przekonani, że przy obecnej sile szwajcarskich tenisistów i tak długiej przerwie bez szwajcarskiego turnieju w kalendarzu WTA, obydwa turnieje będą miały bardzo dużo do zaoferowania widzom - przyznał Rene Stammbach, dyrektor Szwajcarskiego Związku Tenisowego.

Zawody mają odbyć się w kwietniu na licencji Octagonu. To oznacza, że Szwajcarzy przejmują prawo do organizacji turnieju od Katowic, jedynego polskiego miasta goszczącego rozgrywki WTA.

Lokalizację zmieniają także na Tajwanie. Po pierwszej edycji, która odbyła się w Kaohsiung, od lutego 2017 roku będą grać na kortach twardych w Tajpej.

Zobacz wideo: Ball boy, czyli trudna profesja na korcie

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu:

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"

Czy cykl WTA powróci jeszcze kiedyś do Polski?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (38)
avatar
wislok
22.04.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jak zobaczyłem pomyślałem,że to 1 kwietnia.  
Krotoszyn
22.04.2016
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Oficjalna wiadomość: Czytaj całość
avatar
GreatDeath
22.04.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
O samym zainteresowaniu tym turniejem świadczy fakt, że na IEM czyli gierki komputerowe chętnych są dziesiątki tysięcy ludzi i za każdym razem trybuny są pełne widzów. Do tego pula nagród częst Czytaj całość
avatar
GreatDeath
22.04.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Mam nadzieję że osoby które mówia ze pustek w Katowicach nie było nie są również tymi, którzy ciągle utrzymują że przykładowo skoki powinny odbywać się przy pustych trybunach w Lillehammer czy Czytaj całość
avatar
Inger
22.04.2016
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Smutna wiadomość z samego rana. Polski tenis został niedawno usunięty ze strefy liczącej się na świecie, a teraz tracimy turniej w Katowicach. Turniej może i nie idealny, ale jednak rozgrywany Czytaj całość