WTA Rabat: Aleksandra Krunić lepsza od Jekateriny Makarowej, trudny mecz Timei Bacsinszky

Rozstawiona z numerem drugim Rosjanka Jekaterina Makarowa przegrała z Serbką Aleksandrą Krunić w II rundzie turnieju WTA International w Rabacie.

PAP/EPA / RHONA WISE

Aleksandra Krunić (WTA 123) do Rabatu przyleciała mając bilans tegorocznych meczów w głównym cyklu 0-4. Przegrała kolejno z Agnieszką Radwańską (Shenzhen), Eugenie Bouchard (Australian Open), Samanthą Stosur (Charleston) i 0:6, 0:6 z Anastasiją Sevastovą (Stambuł). Na Łotyszce wzięła rewanż w I rundzie marokańskiej imprezy. W środę Serbka pokonała 6:2, 6:2 Jekaterinę Makarową (WTA 30) i osiągnęła pierwszy ćwierćfinał od października (Linz). W trwającym 64 minuty spotkaniu wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Kolejną rywalką Krunić będzie Marina Eraković (WTA 186), która awans wywalczyła po kreczu Łesi Curenko (WTA 44). Pierwszego seta Nowozelandka wygrała 6:4, wracając z 1:3, a drugi się nie odbył, bo Ukrainka poddała mecz.

Rozstawiona z numerem pierwszym Timea Bacsinszky (WTA 15) pokonała 6:3, 2:6, 6:3 Katerynę Kozłową (WTA 117) po dwóch godzinach i 22 minutach walki. Szwajcarka pięć razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała sześć z 14 break pointów. Kolejną rywalką półfinalistki Rolanda Garrosa 2015 będzie Johanna Larsson (WTA 69), która wygrała 6:4, 6:4 z Telianą Pereirą (WTA 84). Szwedka zamieniła na przełamanie sześć z 12 okazji.

Julia Putincewa (WTA 55) rozbiła 6:0, 6:2 Tatjanę Marię (WTA 107). W ciągu 73 minut Kazaszka wykorzystała sześć z 10 break pointów i awansowała do trzeciego ćwierćfinału w sezonie (po Kaohsiung i Charleston). Kolejną rywalką 21-latki z Moskwy będzie Kiki Bertens (WTA 97), która wróciła ze stanu 1:4 i pokonała 6:4, 6:3 Sarę Sorribes (WTA 208). Holenderka osiągnęła drugi ćwierćfinał w tym roku (po Hobart).

Timea Babos (WTA 40) rozbiła 6:1, 6:2 Laurę Robson (WTA 426). W trwającym 58 minut spotkaniu Węgierka zdobyła 21 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 10 break pointów. 22-latka z Sopronu awansowała do czwartego ćwierćfinału w sezonie (po Shenzhen, Sankt Petersburgu i Katowicach). O półfinał zagra z Pauline Parmentier (WTA 102), która wygrała 4:6, 7:5, 6:2 z Richel Hogenkamp (WTA 139) po dwóch godzinach i siedmiu minutach walki. Dla Francuzki będzie to drugi ćwierćfinał w głównym cyklu w tym miesiącu (po Katowicach).

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)