WTA Antwerpia: Wymęczone zwycięstwo Henin, Czakwetadze odpada z turnieju!

W czwartek w turnieju w Antwerpii (z pulą nagród 600 tys. dol.) swoje spotkanie wygrała najwyżej rozstawiona tenisistka - Justine Henin. Doszło także do dwóch niespodzianek jakimi niewątpliwie były przegrane Anny Czakwetadze oraz Kateriny Bondarenko.

Łukasz Roszak

Belgijscy kibice na długo zapamiętają thriller jaki zafundowała ich ulubienica - Henin - podczas spotkania z Cwetaną Pironkową. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia, gdy Bułgarka wygrała tie-breaka pierwszego seta, a w drugim przełamała Belgijkę i długi czas prowadziła. Wtedy to, niesiona dopingiem kibiców Henin, ruszyła w pościg za Pironkową. Liderka światowego rankingu wygrała 10 z 11 kolejnych gemów i po 2 godzinach i 18 minutach zeszła z kortu jako zwyciężczyni. Końcowy rezultat (4)6:7 6:3 6:1 przyjęto z ulgą.

Był to pierwszy, po 5 latach przerwy, mecz jaki Henin zagrała w swojej ojczyźnie. Być może to spowodowało, że tego wieczora został ustanowiony rekord frekwencji w turnieju - na trybunach zasiadło aż 13 650 fanów. Już jutro publiczność będzie miała kolejną okazję dopingować Justine, gdyż wieczorem rozegra mecz ćwierćfinałowy z Alisą Klejbanową.

Z imprezą pożegnała się inna faworytka - Anna Czakwetadze. Zwyciężczyni ubiegło tygodniowego turnieju w Paryżu nie sprostała Sofii Arvidsson ze Szwecji, mimo że zawodniczki dzieli aż 60 pozycji rankingowych. Murowana faworytka tego meczu zagrała bardzo słabo dając rywalce 13 szans na przełamanie własnego podania. Za to Szwedka, grająca jako lucky loser, wyszła na kort bez kompleksów i pokazała swój najlepszy tenis - pewny serwis i agresywną grę w ofensywie. W walce o półfinał zmierzy się z Chinką Na Li

Inną niespodzianką, ale znacznie mniejszego formatu była porażka młodszej z sióstr Bondarenko - Kateriny. Ukrainka po trzysetowym boju uległa Rosjance Alisie Klejbanowej 7:5 3:6 7:5. Spotkanie trwało blisko dwie i pół godziny, podczas których Bondarenko była zmuszona bronić aż 19 break-pointów. Dla zajmującej 106. miejsce w rankingu WTA Klejbanowej był to już 5 mecz w turnieju, bowiem o udział w nim musiała walczyć w kwalifikacjach.