Challenger Bordeaux: Mariusz Fyrstenberg i Artem Sitak nie wystąpią w finale

Mariusz Fyrstenberg i Artem Sitak nie wystąpią w finale gry podwójnej turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych we francuskim Bordeaux.

Rafał Smoliński

Piątkowymi przeciwnikami grającej ze sobą po raz pierwszy polsko-nowozelandzkiej pary byli najwyżej rozstawieni w BNP Paribas Primrose Bordeaux Guillermo Duran i Maximo Gonzalez. Argentyńczycy szybko uzyskali dwa przełamania w partii otwarcia i wyszli na 5:2, ale seta zwieńczyli dopiero w 10. gemie.

W drugim secie role się odwróciły i to Mariusz Fyrstenberg z Artemem Sitakiem mieli lepszą końcówkę. Partię zakończyli wynik 6:3, dzięki czemu doprowadzili do super tie breaka. W rozgrywce tej Argentyńczycy zaprezentowali się jednak znakomicie i 74 minutach wykorzystali premierowego meczbola.

Duran i Gonzalez zwyciężyli 6:3, 3:6, 10-7, dzięki czemu powalczą o tytuł ze szwedzkim duetem Johan Brunström i Andreas Siljeström. Fyrstenberg i Sitak za występ w Bordeaux otrzymają czek na sumę 1840 euro do podziału oraz po 40 punktów do rankingu deblowego.

BNP Paribas Primrose Bordeaux, Bordeaux (Francja)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 85 tys. euro
piątek, 13 maja

półfinał gry podwójnej:

Guillermo Duran (Argentyna, 1) / Maximo Gonzalez (Argentyna, 1) - Mariusz Fyrstenberg (Polska, 3) / Artem Sitak (Nowa Zelandia, 3) 6:4, 3:6, 10-7