ATP Nicea: Szybkie porażki Verdasco i Fogniniego, skręcona kostka Edmunda

Fernando Verdasco i Fabio Fognini już na I rundzie zakończyli swoje zmagania w turnieju ATP w Nicei. Kyle Edmund skręcił kostkę i po dwóch setach musiał zrezygnować z dalszej rywalizacji w pojedynku z Alexandrem Zverevem.

Marcin Motyka
PAP/EPA / EPA/DAVID CROSLING

Fernando Verdasco nie potrafi ustabilizować swojej formie na wysokim poziomie. W 2016 roku Hiszpan ma w dorobku turniejowy triumf w Bukareszcie, w Australian Open pokonał Rafaela Nadala, ale nader często zdarzają się mu nieoczekiwane porażki. Kolejną zanotował w poniedziałek, w I rundzie turnieju ATP w Nicei, gdzie nie zdobył nawet seta w pojedynku z Diego Schwartzmanem.

Po pierwszym meczu w podróż z Nicei do Paryża może udać się także inny tenisista o ogromnym potencjale, Fabio Fognini. Włoch przegrał trzeci mecz z rzędu, w I rundzie Open de Nice Cote d'Azur ulegając 4:6, 6;3, 6:3 kwalifikantowi, Donaldowi Youngowi.

Young, dla którego pierwszy wygrany mecz w głównym cyklu na europejskiej ceglanej mączce od Rolanda Garrosa 2014, w 1/8 finału zmierzy się z Guido Pellą. W poniedziałek Argentyńczyk po trwającej dwie godziny i 25 minut zaciętej batalii wygrał 6:1, 6:7(4), 7:6(5) z debiutującym w imprezie rangi ATP World Tour Daniłem Miedwiediewem.

Ogromny pech dopadł Kyle'a Edmunda. Brytyjczyk prowadził 7:5 i 4:3 z Alexandrem Zverevem, jednakże wówczas pechowo postawił stopę na korcie i skręcił kostkę. Po interwencji medycznej Edmund wrócił do gry, ale po przegraniu drugiej partii 5:7 zrezygnował z dalszej rywalizacji.

Taylor Fritz wygrał pierwszy w karierze mecz na nawierzchni ziemnej w zawodach głównego cyklu. W I rundzie Open de Nice Cote d'Azur 18-latek w dwóch partiach poradził sobie z Ilją Marczenką. O kolejną wygraną będzie o wiele trudniej. Amerykanin zmierzy się bowiem z rozstawionym z numerem drugim Gillesem Simonem.

Do 1/8 finału awansował również Joao Sousa. Oznaczony "piątką" Portugalczyk odrobił stratę seta oraz przełamania w starciu z Quentinem Halysem, pokonując Francuza 5:7, 6:4, 6:4. O ćwierćfinał Sousa powalczy z 35-letnim Victorem Estrellą, najstarszym uczestnikiem nicejskiego turnieju.

Open de Nice Cote d'Azur, Nicea (Francja)