WTA Strasburg: Samantha Stosur w ćwierćfinale, maraton Jeleny Wiesniny z Saisai Zheng

Australijka Samantha Stosur pokonała Tajwankę Su-Wei Hsieh i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Strasburgu.

Samantha Stosur (WTA 23) w Strasburgu broni tytułu. W I rundzie Australijka rozprawiła się z Amerykanką Lauren Davis. We wtorek wygrała 6:3, 7:6(3) z Su-Wei Hsieh (WTA 83) i awansowała do trzeciego w tym roku ćwierćfinału na korcie ziemnym (po Pradze i Madrycie). W trwającym 97 minut meczu 32-latka z Gold Coast obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama przełamała rywalkę trzy razy. Stosur podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Tajwanką.

O półfinał Stosur zmierzy się z Caroline Garcią (WTA 55), która pokonała 7:6(5), 6:3 Jil Teichmann (WTA 369). W ciągu godziny i 48 minut Francuzka zdobyła 36 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała dwa z siedmiu break pointów. 22-latka z Lyonu osiągnęła trzeci ćwierćfinał w tym roku (po Dubaju i Monterrey). Stosur i Garcia zmierzą się ze sobą po raz pierwszy.

We wtorek wyłoniona została jeszcze jedna ćwierćfinalistka. Została nią Ałła Kudriawcewa (WTA 184), która pokonała 4:6, 6:4, 7:6(4) Zarinę Dijas (WTA 93). Rosjanka wróciła ze stanu 3:5 w trzecim secie i odniosła zwycięstwo po dwóch godzinach i 34 minutach walki. Obie tenisistki miały łącznie 33 break pointy i zaliczyły po osiem przełamań. 28-latka z Moskwy osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od stycznia 2015 roku (Brisbane).

Poza tym dokończona została I runda. Sloane Stephens (WTA 21) i Donna Vekić (WTA 96) w poniedziałek musiały opuścić kort z powodu zapadających ciemności przy stanie 1-1 w setach. Ostatecznie Amerykanka pokonała Chorwatkę 5:7, 6:2, 6:2. W pierwszej partii 23-latka z Coral Springs nie wykorzystała prowadzenia 5:2 i dwóch piłek setowych. W drugim i trzecim secie nie pozwoliła się zaskoczyć. W trwającym godzinę i 59 minut meczu Stephens wykorzystała siedem z 16 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Pauline Parmentier (WTA 95).

Jelena Wiesnina (WTA 47) wygrała 7:5, 2:6, 7:6(5) z Saisai Zheng (WTA 82). W trzecim secie Rosjanka wróciła z 1:3 oraz z 0-4 w tie breaku. W trwającym trzy godziny i dziewięć minut spotkaniu było 35 break pointów i 11 przełamań. Wiesnina zdobyła o trzy punkty więcej od Chinki (124-121). W II rundzie jej rywalką będzie Kateryna Bondarenko (WTA 62).

Z powodu zapadających ciemności na kort nie zdołały wyjść Kristina Mladenović (WTA 29) i Alison Riske (WTA 92). Mecz Francuzki z Amerykanki odbędzie się w środę.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)