WTA Norymberga: Kiki Bertens podwójną triumfatorką imprezy

Kiki Bertens została mistrzynią turnieju WTA International na kortach ziemnych w Norymberdze. W finale Holenderka pokonała Kolumbijkę Marianę Duque.

Do sezonu 2016 Kiki Bertens przystępowała z jednym singlowym tytułem w głównym cyklu na koncie. W 2012 roku zwyciężyła w Fezie. Po czterech latach wywalczyła drugie trofeum. W tym tygodniu nie było na nią mocnych w Norymberdze. W finale Holenderka pokonała 6:2, 6:2 Marianę Duque i bilans jej singlowych finałów to teraz 2-0. W styczniu Bertens była klasyfikowana na 104. miejscu w rankingu, a w poniedziałek znajdzie się na 58. pozycji, co przybliży ją do występu w turnieju olimpijskim, który w sierpniu odbędzie się w Rio de Janeiro.

Bertens od 2:2 zdobyła cztery gemy z rzędu. W drugim secie Holenderka zaliczyła przełamanie na 3:1 i na 6:2. W trwającym 65 minut spotkaniu 24-latka z Wateringen zaserwowała trzy asy i obroniła sześć break pointów, a sama wykorzystała cztery z siedmiu szans na odebranie rywalce podania.

Duque wystąpiła w drugim singlowym finale w głównym cyklu. W 2010 roku zdobyła tytuł w Bogocie, w swoim rodzinnym mieście. W najnowszym notowaniu rankingu WTA Kolumbijka przesunie się z 98. na 76. pozycję.

{"id":"","title":""}

Bertens wygrała również turniej gry podwójnej w parze z Johanną Larsson. W finale pokonały 6:3, 6:4 Japonkę Shuko Aoyamę i Czeszkę Renatę Voracovą. Dla Holenderki to trzeci tytuł w deblu, dwa poprzednie również wywalczyła w parze ze Szwedką (w ubiegłym roku w Hobart i Bastad). Larsson wcześniej zwyciężyła w dwóch innych turniejach, w 2010 w Quebec City (z Sofią Arvidsson) i w 2011 roku w Kopenhadze (z Jasmin Wöhr).

Bertens nie ma czasu na świętowanie, bo musi się szybko udać do Paryża na rozpoczynający się w niedzielę wielkoszlemowy Roland Garros. Rywalką Holenderki będzie mistrzyni tegorocznego Australian Open Andżelika Kerber, której w marcu w Miami, mimo grypy żołądkowej, urwała seta. Duque zmierzy się z Darią Gawriłową. Z kolei deblowa partnerka Bertens, Larsson, spotka się z Magdą Linette.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy) WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów sobota, 21 maja

finał gry pojedynczej:

Kiki Bertens (Holandia, Q) - Mariana Duque (Kolumbia) 6:2, 6:2

finał gry podwójnej:

Kiki Bertens (Holandia, 1) / Johanna Larsson (Szwecja, 1) - Shuko Aoyama (Japonia) / Renata Voracova (Czechy) 6:3, 6:4