Barbora Strycova: Radwańska to maszyna

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Czeszka Barbora Strycova, która będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w III rundzie turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa z wielkim szacunkiem wypowiedziała się o Polce na łamach "Przeglądu Sportowego".

W środę Agnieszka Radwańska pokonała w dwóch setach (6:2, 6:4) Carolinę Garcię i awansowała do III rundy turnieju im. Rolanda Garrosa. Tam jej rywalką będzie Barbora Strycova. Czeszka w drugim swoim meczu w Paryżu wygrała z Polonią Hercog (6:4, 6:4).

Dotychczasowy bilans spotkań z Polką zupełnie nie jest dla Strycowej korzystny. Otóż 30-latka przegrała z Isią wszystkie cztery mecze.

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" czeska tenisistka przyznała, że jeszcze nie wie, co zrobi, aby przerwać tę złą passę.

{"id":"","title":""}

- Jeszcze nic mi do głowy nie przyszło, ale porozmawiam z trenerem, z innymi zawodniczkami i coś wymyślę - powiedziała wprost Strycova, która niezwykle ceni naszą rodaczkę.

- Radwańska to dla mnie jedna z najbardziej wymagających rywalek. Z nią trzeba się strasznie napracować. Ona jest jak maszyna. Na korcie wszędzie jej pełno, w ogóle nie popełnia błędów - oceniła.

- Z drugiej strony to ona jest faworytką, ja zagram bez presji - zakończyła 33. tenisistka rankingu WTA.