Challenger Fürth: Tomasz Bednarek bez awansu do ćwierćfinału debla

Tomasz Bednarek i Frank Moser odpadli w środę w I rundzie gry podwójnej turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w miejscowości Fürth. Polak i Niemiec przegrali z Andrejem Martinem i Tristanem-Sameulem Weissbornem 6:7(1), 1:6.

Rafał Smoliński
Tomasz Bednarek / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

Spotkanie zostało przerwane przy stanie 6:6 w pierwszym secie z powodu opadów deszczu. Po wznowieniu najwyżej rozstawiona słowacko-austriacka para szybko wygrała rozgrywkę tiebreakową, tracąc w niej tylko punkt.

W drugiej partii Tomasz Bednarek i Frank Moser dali się przełamać dwukrotnie, a sami nie wykorzystali trzech break pointów. Po 69 minutach przegrali ostatecznie 6:7(1), 1:6, dzięki czemu do ćwierćfinału niemieckiej imprezy awansowali Andrej Martin i Tristan-Samuel Weissborn.

Franken Challenge, Fürth (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
środa, 1 czerwca

I runda gry podwójnej:

Andrej Martin (Słowacja, 1) / Tristan-Samuel Weissborn (Austria, 1) - Tomasz Bednarek (Polska) / Frank Moser (Niemcy) 7:6(1), 6:1